.

.

New
Солидна 14k Розово Злато Природни Дијаманти Ангажман Свадба 6X8MM Овална Полу Планината Прстен парична Казна Накит

Солидна 14k Розово Злато Природни Дијаманти Ангажман Свадба 6X8MM Овална Полу Планината Прстен парична Казна Накит

DEN 17520.00

Стока
Достапно.


★Метал : Цврсти 14k Розово Злато Печат : 14k/585 Вкупно Грам Тежина : 2,4 g Прстен Големина : 6.5 Поставување на Павер & Prong Поставување ★Центар Камен : Нема Mian Камен Облик : Овална Намали Големина : 6x8mm ★Страна Камења : SI/H Еден Намали Природни Дијаманти Облик : Тркалезна Намали Вкупно Карат Тежина : 0.13 кт SKU : HR0281 SM
Услуга

Детали

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Роуз Злато
Стил:
Класичен
Поставување Тип:
Prong поставување
Повод:
Ангажирање
Број На Модел На:
HR0281SMR14k
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Поставува
CertificateType:
GDTC
Страна Камен:
дијамант
Главниот Камен:
Никој
забелешка:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
Свеж

Избор на клиенти