.

.

New
Паун Ѕвезда Солидна 925 Sterling Silver Луксузни Прстен Годишнината 6 Карат Создадени Diamante CFR8152

Паун Ѕвезда Солидна 925 Sterling Silver Луксузни Прстен Годишнината 6 Карат Создадени Diamante CFR8152

DEN 912.00
DEN 959.52

Стока
Достапно.

Некои снабдувачи рече дека тие ги користат Platinum Позлатен за сребро. Platinum е поскапо од Бело Злато. Купувачот може да додадете околу УСД $2 за Хонг Конг Пост e-експрес. Нормално треба 7-10 работни дена за да стигне до големи земји. Родиум позлата може да се зголеми убавината на Сребрен Накит и Бела Златен Накит . Ве молиме контактирајте со нас за повеќе детали. Тие измамник корисници кои не се запознаени со тоа. Исто така, нема jewelers ќе се користи Platinum Позлатен за било накит. Само вистински Platinum Накит може да се користи печат PT950. Platinum е 95% чист (5% иридиум, паладиум, ruthenium, и други легури). Родиум Позлатен е најдобар начин да се спречи оцрни и бојата. Лесно reshaped и оштетена па поради тоа најчесто се комбинираат со други метали за да се произведе повеќе издржливи накит. Може да се пријават на полицијата.
Она што е Родиум Позлатен?
Родиум е многу скапо метал во platinum благородни метали група.

Она што е 925 Sterling Silver ?
Чисто сребро е 100% парична казна сребро, Тоа е многу мека.
925 Sterling Silver Луксузни Прстен Годишнината 6 Карат Создадени Diamante
Прстен Големина се Достапни : available : НИ Големина 5. Многу светски познатиот бренд jewelers исто така да го користите Родиум Позлата за благороден метал како бело злато.5, 9
Главниот Камен Големина : 12 mm X 10 mm (6 Карат)
Главниот Камен Боја : Јасно Бела
Главниот Камен Облик : Блескава Да Се Намали (Правоаголник)
Метал : Вистински Солидна 925 Sterling Silver
Белег : 925
Камења Поставка : Prong
Крај : Високо Полиран
Гаранција За Квалитет
Важна забелешка за dropshipping : Ние може да се користи Хонг Конг Пост e-експрес да испрати dropshipping наредби, ако треба оваа услуга.

Детали

Прстен Големина:
5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Моден
Бренд Име:
Паун Ѕвезда
Метали Тип:
Сребро.
Површината Ширина:
12mm,10мм
is_customized:
No
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Коктел Прстен
Материјал:
Кубен Циркони
Број На Модел На:
CFR8152
Поставување Тип:
Prong поставување
Обликотшема:
Геометриски
Повод:
Партија
Стил:
Класичен
Метал:
солидна 925 sterling silver
Главниот Камен Боја:
Јасно Бела
Услуга:
Dropshipping Достапни
Камен:
Создадени Diamante
Тип:
луксузна прстен
Повод:
На Вљубените, Свадба, Роденден, Партија
Главниот Камен Форма:
Радијалните Да Се Намали (Правоаголник)
Под Тип:
Solitaire со Акценти
Пол:
Годишнината Прстен за Неа
Главниот Камен Големина:
6 Карат
Свеж

Избор на клиенти