.

.

New
Вистински 14k Злато 1.52 кт Сина Tanzanite Дијамант Ангажман Свадба Прстен

Вистински 14k Злато 1.52 кт Сина Tanzanite Дијамант Ангажман Свадба Прстен

DEN 32160.00

Стока
Достапно.


Центар Камен Информации Гем Тип : Природни Tanzanite Облик : Овална Карат Тежина : 1.52 кт Боја : Сина Јасност : VVS Мерење : 6.0x8.0 mm Страна Камења Информации Камен Тип : Дијамант Облик : Тркалезна Карат : 0.44 кт Јасност : SI1 Третман : Не се Подобрува Прилагодувањето Тип Отвори Метал Информации Метал Тип 14 K Жолто Злато/585 Злато Тежина Прибл. 3.79 грама Врвот Ширина 21.00 mm, а Ширината на Дното 2.10 мм НИ Големина 6.5(Димензионирање на Располагање) Поставување Тип Prong

Детали

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Бренд Име:
CAIMAO
Метали Тип:
Жолто Злато
CertificateType:
Никој
Главниот Камен:
Tanzanite
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Пол:
Унисекс
Стил:
Романтични
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Метал Печат:
14k
Повод:
Ангажирање
Број На Модел На:
YWR00546
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен Третман:
Не Enhanced
Состојба:
Бренд Нови
Вкупно Карат Тежина (TCW):
1.52 кт
Главниот Камен Боја:
Сина
Накит Тип:
Прстени
Прстени Тип:
Скапоцен Камен Прстени
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
Главниот Камен:
Tanzanite
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти