.

.

New
14k Злато Смарагд Намали 1.98 каратно Розово Турмалин Дијамант Ангажман Прстен

14k Злато Смарагд Намали 1.98 каратно Розово Турмалин Дијамант Ангажман Прстен

DEN 18240.00

Стока
Достапно.


[xlmodel]-[custom]-[9864]
Бренд Cai Mao Накит Име Розова Турмалин Целосна Намали Дијамант Ангажман Прстен Главниот Камен
1.98 ctw Природни Турмалин (6x8mm Смарагд Сечење)
Боја : Розова / Јасност : VS Страна Камења
Природни Круг Намали Дијамант
Вкупно Карат Тежина : 0.21 кт, Боја : G-H, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 14 KT/Au585 Бело Злато Прибл. 2.01 g Прилагодување на Големината на Врвот Ширина : 8.80 mm, а Ширината на Дното : 2.20 mm Coustomized Услуги Yes . Ние може да го прилагодите предмети според клиенти дизајн. Забелешка
Направени да нарачате
100% Природни и Автентични
Поддршка Тестиратесите на Камен и Метал
[xlmodel]-[фото]-[00

Детали

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Бренд Име:
CAIMAO
Обликотшема:
Месечината
Повод:
Ангажирање
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Метали Тип:
Бело Злато
Метал Печат:
14k
Стил:
Романтични
Број На Модел На:
N201308131
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Главниот Камен:
Турмалин
CertificateType:
GDTC
Страна Камен:
дијамант
Пол:
Унисекс
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен Третман:
Не Enhanced
Вкупно Карат Тежина (TCW):
2.19-каратно
Главниот Камен Боја:
Пинк
Накит Тип:
Прстени
Прстени Тип:
Скапоцен Камен Прстени
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
Главниот Камен:
Турмалин
is_customized:
Yes
CertificateType:
Никој
Свеж

Избор на клиенти