.

.

New
VLT-HC5000LP Замена Проектор сијалица со станбен за Мицубиши HC5500, HC5000, HC4900, HC6000 Проектори

VLT-HC5000LP Замена Проектор сијалица со станбен за Мицубиши HC5500, HC5000, HC4900, HC6000 Проектори

DEN 1631.52

Стока
Достапно.

Минимална Цел Количество : 1 парче
5. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти .
Опис :
1. Пакување Детали : Мека Пена со двоен картонска кутија
6. Проектор светилки слабо како тие возраст.
Добредојдовте да контактирате со нас ако сте заинтересирани во нашите производи,Ние ќе ви испратиме повеќе детали за тоа. Фабриката Директно да го Продаде, Најдобра Цена со Висока осветленост
7. Време на испорака : рок од 1-2 дена
4. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Тип : Компатибилни голи Светилка со домување
3. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај.Квалитетот на светилка имаат строги тестирани пред превозот
На VLT-HC5000 LP е наменет како замена за употреба во Мицубиши бренд проектори и
е замена светилки за алтернативни модели за проектирање наведени подолу :
За Мицубиши HC5500, HC5000, HC4900, HC6000 Проектори
Производ Слики :
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка.

Детали

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
VLT-HC5000LP
Тип:
Замена на Проектор Сијалица со домување
Гаранција:
180DAYS
Компатибилен со:
за Мицубиши HC5500, HC5000, HC4900, HC6000 Проектори
Просечен Живот (часот):
2500H
Свеж

Избор на клиенти