.

.

New
0-5V притисок сензор, 12-36V снабдување, 20MPa/200bar колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик дијафрагмата, ниска цена

0-5V притисок сензор, 12-36V снабдување, 20MPa/200bar колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик дијафрагмата, ниска

DEN 1440.00

Стока
Достапно.


Посебна Забелешка :
1.Колку долго ќе сензори биде подготвен за испорака?
Нормално, ние треба 2 недели, пред да се испрати, сензори треба опремување, увид, тест за неколку пати.

Детали

Број На Модел На:
JF302
Макс Мерен Опсег:
200 - 399 Бар
Бренд Име:
SENDO СЕНЗОР
Притисок Опсег:
20MPa/200bar мерач
Напон:
12-36VDC
Повратен Сигнал:
0-5V
Електрична Конекција:
DIN43650A/Hirschmann
Притисок Врска:
G1/4
Материјал на Домување:
Не ' рѓосувачки челик 304
Материјал на Дијафрагмата:
316L не ' рѓосувачки челик
Запечатување Оценка:
IP65
Точноста:
0.5%
Индивидуализира:
Yes
Свеж

Избор на клиенти