.

.

New
0.5-4.5 V притисок сензор, 5VDC снабдување, 4MPa/40bar колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик дијафрагмата, ниска цена

0.5-4.5 V притисок сензор, 5VDC снабдување, 4MPa/40bar колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик дијафрагмата,

DEN 1344.00

Стока
Достапно.


Детали

Број На Модел На:
JF302
Бренд Име:
SENDO СЕНЗОР
Макс Мерен Опсег:
59 Бар & Под
Притисок Опсег:
4MPa/40bar мерач
Напон:
5VDC
Повратен Сигнал:
0.5-4.5 V
Електрична Конекција:
DIN43650A/Hirschmann
Притисок Врска:
G1/4
Материјал на Домување:
Не ' рѓосувачки челик 304
Материјал на Дијафрагмата:
316L не ' рѓосувачки челик
Запечатување Оценка:
IP65
Точноста:
0.5%
Индивидуализира:
Yes
Свеж

Избор на клиенти