.

.

New
Професионален Дигитален Економски Manometer 15.000 psi Мерач &Диференцијални Притисок метар бар mmHg inHg kPa mbar

Професионален Дигитален Економски Manometer 15.000 psi Мерач &Диференцијални Притисок метар бар mmHg inHg kPa mbar

DEN 5179.20

Стока
Достапно.


Оваа Manometer има 11 притисок единици кои се избор за Империал и Метрички во различна област : in Hg,фту 2 O,Ozin 2 ,k Pa,Kgcm 2 ,mm Hg,psi,in H 2 O,бар,mbar(hpa),mmh 2 О .5 вториот Повлечи & Цевки : 4mm повлечи-портокалова цевка 500mm долг ( вклучени во собата ) Компензира темп.001 во H 2 O : ±415.
Оваа Manometer е идеален за HVAC/R техничари мерење на притисок,Медицинска опрема,Компјутерски периферни уреди,Пневматски контроли.3% на целосна Достапни 4mm негативни и позитивни метал црево приклучете се Одржи функција замрзнува тековната читања Проверка Min, Max, Рекорд Карактеристики Над-опсег, индикација, со порака за грешка се Прикаже притисок промена од основната линија Сино осветлување функција работи за темна се Автоматско исклучување дека може да биде исклучен Збирен време покажува во снимањето период PC интерфејс достапни за вистински timedownload Напојува со 6pcs AAAbatteries индикатор за слаба батерија
Спецификации : Опсег и Резолуција : psi : ±15.5 x 54mm Оперативни Temp : 0 ~ 50 °C Оперативни RH : Влажност на Чување Temp : -20 ~ 50 °C Складирање RH : Влажност Димензија : 169 x 78.001 mbar(hpa) : ±1034.
Овој висок квалитет на Професионални Дигитални Manometer дека мерките Мерач на Притисок - мерка на притисок, со оглед на амбиенталниот притисок , и Диференцијални Притисок - мерка на разликата меѓу две притисоци .001 мл/инчен 2 : ±240.001 ft H 2 O : ±34.01 mm H 2 O : ±10546 ; 1 во Хг : ±30.01 mm Hg : ±775. опсег : 10 ~ 30 °C LCD големина : 32.0% на целосна Време на Одговор : 0.

Детали

Број На Модел На:
82152
Дисплеј Тип:
Дигитални
Бренд Име:
AZ
Dial Дијаметар:
1.9 Инчи & Под
Тип:
Економски Дигитални Manometer со ±15.000 psi
Мерни единици:
psi, kPa, mmHg, Kg/cm2, mbar, бар, inH2O, mmH2O, inHg, ftH2O, оз/inch2
Точноста:
+/-0.3% на целосна скала на 25-степен В
Повторливост:
+/-0.2% ~ 0.5% од целосна скала
Линеарноста:
+/-0.29% ~ 1% од целосна скала
Компензира Темп. Опсег:
На 10 ~ 30 степен C
psi / kPa / mmHg (Опсег и Резолуција):
±15.000 ; 0.001 / ±103.42 ; 0 .01 / ±775.7 ; 0.1
Kg/cm2 /mbar(hpa) /бар(Опсег&Резолуција):
±1.055 ; 0.001 / ±1034.2 ; 0.1 / ±1.034 ; 0.001
H2O / mmH2O / Hg (Опсег & Резолуција):
±415.20 ; 0.01 / ±10546 ; 1 / ±30.5 ; 0.001
ft H2O / мл/inch2 (Опсег и Резолуција):
±34.6 ; 0.001 / ±240.00 ; 0.01
Свеж

Избор на клиенти