.

.

New
Y-40Z Мерач Опсег:0-1Mpa Обичните Axial Притисок

Y-40Z Мерач Опсег:0-1Mpa Обичните Axial Притисок

DEN 120.00
DEN 126.24

Стока
Достапно.


0-0.1 MPA
0-0.16 MPA
0-0.25 МПА
0-0.4 MPA
0-0.6 MPA
0-1 MPA
0-1 носители.6 MPA
0-2.5 MPA
0-4 MPA
0-6 MPA
0-10 MPA
0-16 MPA
0-25 MPA
Y-40 Z Обичните Axial Притисок Мерач Опсег : 0-1 Mpa
Функција :
Бренд : HONGQI
Модел : Y-40 Z Обичните axial мерач на притисок
Dial Дијаметар : Φ4 0mm
Мерен опсег : 0-1 MPA
Контрола тип : врвот и на дното ограничување
Надворешна температура : -40~70°c
Релативна влажност : ≤85%
Конектор големина : M10 X1
Тежина : ~70g
Accura кип класа : 2.5
Пакетот вклучува :
1 Стр c * Y-40 Z 0-1 Mpa

Детали

Број На Модел На:
Y-40Z/0-1Mpa
Бренд Име:
ELECALL
Dial Дијаметар:
1.9 Инчи & Под
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерен Опсег:
49 PSI & Под
Свеж

Избор на клиенти