.

.

New
DC24V 0-40Mpa Воздушниот Компресор Притисок Switch Дигитален Мерач на Притисок Реле излез

DC24V 0-40Mpa Воздушниот Компресор Притисок Switch Дигитален Мерач на Притисок Реле излез

DEN 2052.00
DEN 2160.00

Стока
Достапно.


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Дигитални Електричен Контакт Притисок Мерач 
Опсег : 0-40 MPA
Површински Дијаметар : 80 мм
ABS инженеринг тешко пластични школка
Тема : M20*1.5 (Треба да се нишка на G1/2" , G 1 /4" , ве молам дозволете ми да знам)
Напон : DC24 V
Метод на конекција : Црвена и црна моќ,Сина и бела излез
Единица за конверзија : 1 MPa=1000 KPa=10bar=10kg
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Детали

Дисплеј Тип:
Дигитални
Макс Мерен Опсег:
49 PSI & Под
Dial Дијаметар:
2 - 3.9 Инчи
Број На Модел На:
YC810A-40Mpa
Излезниот сигнал:
реле
Тема:
M20x1.5 ( G1/2 , G1/4 , ве молам дозволете ми да знам)
Напон:
DC24V
Свеж

Избор на клиенти