.

.

New
Тип 1 и Тип 2 IEC62196 ev полнење plug 16A или 32A со 1M TUV/UL кабли бесплатен превозот

Тип 1 и Тип 2 IEC62196 ev полнење plug 16A или 32A со 1M TUV/UL кабли бесплатен превозот

DEN 6649.00
DEN 7822.08

Стока
Достапно.

2
Контакт отпор : 0.
Тип 1 и Тип 2 IEC62196 ev полнење plug 16 A или 32 A со 1 M TUV/UL кабли бесплатен превозот Електрични перформанси
Номинална оперативни струја : 16 A/32 A
Работен Напон : 250 V AC
Изолација отпор : > 1000 MΩ ( DC500 V )
4 .5mm2
DSIEC2f-EV63 S
7
3*16mm2+2*0. Механички животот : без оптоварување -swappable > 10000
Заедно Вметнување Сила : 45 N
Материјал примена
1 Случај Материјал : термопластични запаливост оценка UL94 V -0
Pin : бакарни легури , површината на сребро-обложено + врвот на термопластични
3 печати : гума или силикони
Температурата
Работна околина температура : -30 ℃ ~~ +50 ° C
Контакт параметри и функции дефинирани
Број / mark
Функционална дефиниција
1- ( L1 )
AC
2- ( L2 )
AC
3- (L3)
AC
4-(N)
Midline
5-(PE)
Напојува опрема земјата / возило шасија земјата
6-(CP)
Контрола потврда
7-(PP)
Врската за потврда
Производ Избор со стандардни жици
Модел
Контакт број на
Инсталации спецификации
Забелешка
DSIEC2f-EV16 S
7
3*2. Терминал температура се зголеми :
5 .5mm2
Кабел должина е конфигуриран според клиентите, Нашата цена врз основа на 2 метри кабел
DSIEC2f-EV32 S
7
3*6mm2+2*0.5mm2
тип 1 приклучок *1pcs + тип 2 приклучокот за напојување страна *1pcs+ 3m кабел
Тип 1 и Тип 2 IEC62196 ev полнење plug 16 A или 32 A со 1 M TUV/UL кабли бесплатен превозот
. Го издржат напонот : 2000 V
Вибрации отпор : во согласност со барањата на JDQ53.5 mΩ Max
Кабелот, боја : Црна , Портокалова
Механички однесување
1 .

Детали

Стандард:
Други
боја:
16A, 32A
Број На Модел На:
тип 1 и Тип 2 IEC62196 ev полнење plug 16A
Под контрола се Префрлите:
No
Број на USB Порти:
Никој
Заземјување:
Стандард Заземјување
WIFI:
No
Номинална моќност:
16A или 32A
Места Број:
1
Синхрони Исправање Технологија:
Yes
Примена:
Станбени / Општа Намена
Surge Protector:
No
Заштита Од Преоптоварување:
Yes
Тип:
Приклучокот со Чашката
USB Вкупна Моќност:
Никој
Еден USB Max Излез:
Никој
Продолжување Должина На Кабел:
1.2 m
Поддршка За Брзо Полнење:
Брзо Полнење 2.0(QC2.0)
Номинална Напон:
110-250V
Господар Префрлате:
No
Номинална Струја:
16A или 32A
Номинална Оперативни Тековната:
Работен напон:
Го Издржат Напонот:
P:
Тип 1 и тип 2
Должина на кабел:
1M
Сертификат:
TUV УЛ
Боја На Кабел:
црна или портокал
Свеж

Избор на клиенти