.

.

New
KOTION СЕКОЈ G9000 3,5 мм Гејмерски Слушалки PS4 Слушалка Гејмерски Слушалки со Микрофон приклучок за Слушалки за персонален КОМПЈУТЕР лаптоп PlayStation 4 паметен телефон

KOTION СЕКОЈ G9000 3,5 мм Гејмерски Слушалки PS4 Слушалка Гејмерски Слушалки со Микрофон приклучок за Слушалки за персонален

DEN 958.00
DEN 1153.92

Стока
Достапно.

2 kohm
LED работен напон : DC5 V +/- 5%
Слушалки интерфејс : 3.
Висока прецизност 40mm возачот, ви донесе гласен звук поле, звук јасност, звук шок чувство, способни за разни игри. Блескавите LED светла се дизајнирани на earcups, истакнувајќи ја атмосферата на играта.0 mm
Микрофон чувствителност : -38d B +/- 3d B
Микрофон отпорност : 2.
g aming Слушалки слушалки игри Headband Со Микрофон led светло за компјутер, Play Station 4 PS4 компјутер pc гејмер
Опис На Производот
Преглед : користење на компјутер ps4 лаптоп, мобилен телефон, таблет компјутер
Оваа gaming headphone е основно вид на игри слушалки, кои ќе ги носи гласен звук поле, звук јасност, звук шок чувство, способни за разни игри. Линија е опремен со ротари волумен контролер, едно копче Микрофон mute, повеќе лесен за употреба.5 мм комбо приклучок за слушалки/микрофон порта).
Earmuffs користи со кожата-friendly кожа материјал, и супер меки Над-уво влошки што е поудобно за долго време се носат. Нема возачот е потребно, Plug and play Спецификации :
Модел : 9000 G
Возачот дијаметар : 40mm
Отпорност : 32 Ohm
Осетливост : 105d B +/- 3d B на 1 KHz
Фреквентен опсег : 15 Hz-20 KHz
Микрофон димензија : 6.5 во
Headphone тежина : 330g / само 11,6 оз
Пакет содржина : 1 * приклучок за Слушалки
.5 мм + USB (USB за LED светло)
Кабел должина : Околу.5 мм комбо приклучок за слушалки/микрофон приклучок можете да го користите микрофонот кога ќе го приклучиш во микрофон дупка ИЛИ можете да користите приклучок за слушалки кога ќе го приклучиш во слушалки дупка.

Детали

Линија Должина:
2.2 m
Приклучок Тип:
Линија Тип
Водоотпорен:
No
Безжичен:
No
комуникација:
Жичен
Поддршка Apt-x:
No
Vocalism Принцип:
Хибрид технологија
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Безжична Тип:
Никој
Конектори:
Никој
Бренд Име:
KOTION СЕКОЈ
Стил:
Headband
Број На Модел На:
гејмерски слушалки
Отпорот:
32Ω
Чувствителност:
105±3dB
Функција:
За Интернет Бар,за Видео Игра,Заеднички приклучок за Слушалки
Контрола На Јачина На Звук:
Yes
Со Микрофон:
Yes
Активен Бучава Отказ:
Yes
Зачестеност Одговор Опсег:
20-20000Hz
Контрола На Копчето:
Yes
Поддршка СТАН:
No
користат за:
PS4,PlayStation 4,компјутер,компјутер гејмер
боја:
Сина,Црвена,Бела
Пакет:
едноставна пакет
Со Микрофон:
Yes
Конектори:
usd(за led светло)+3.5 mm
Свеж

Избор на клиенти