.

.

New
10Pairs 200M Опсег За HDCVI/AHD/TVI камера Извртени BNC видео надзор Видео Balun Пасивни Трансиверите UTP Balun BNC Cat5 видео надзор UTP

10Pairs 200M Опсег За HDCVI/AHD/TVI камера Извртени BNC видео надзор Видео Balun Пасивни Трансиверите UTP Balun BNC Cat5 видео

DEN 950.00
DEN 1584.00

Стока
Достапно.


10 Pairs 200 M Опсег За HDCVI/AHD/TVI Камера Извртени BNC видео надзор Видео Balun Пасивни Трансиверите UTP Balun BNC Cat5 видео надзор UTP Видео Balun
Системи за видео надзор BNC Видео Balun преку CAT5e Кабел Поддршка AHD&HDCVI
Компатибилен со сите HD-CVI, HD-AHD ,HD-TVI и Аналогија камерата /DVR
До 300 метри за 720 P CVI Камери
До 200m за 720 P AHD камери
До 200m за 720 P TVI камери
До 1000m за аналогија камера
Директно Видео Balun 1 Канал Пасивни Видео balun. Целосната-motion видео надзор Видео на растојание до 3300ft(1000m). Извонредна пречки одбивање и минливи заштита BNC Машки овозможува поврзување директно со камера или DVR Нема моќ потребни
Спецификации : Максимална Излезна : 1.1 Vp-p Загуба Сооднос : >2d B Одбивање Сооднос : Пречки : >40d B Аналогија Пренос на Далечина : 3300 Ft(1000 M) AHD & HDCVI Пренос на Далечина : 660 Ft (200 M) BNC Отпор : 75ohm UTP Отпор : 100ohm
Пердуви : Висок quaility производ,Сосема нов. За единечен канал пасивни видео balun. Лесна инсталација, со користење на стандардни UTP кабел систем. Видео пренос преку UTP CAT5 кабел. 10-20% жица трошоци зачувани. Поддршка на сите видео уред, како што се камерата, монитор, DVR картичка и снимач итн. Помал буџет, цената на МАЧКА 5 кабел е многу помалку од ко-axial кабел со Користење на UTP кабел ( CAT 5, RJ45) за пренос на видео, аудио сигнал наместо на ко-axial
Пакување Листа :
10 Pairs Видео Balun Transceiver поддршка AHD&HDCVI&TVI (20 Pcs Мини видео надзор BNC w. pigtail Видео Balun.)

Детали

Тип На Објект:
Видео Конвертор
Бренд Име:
Unitoptek
Број На Модел На:
ACT100C-10
Максимална Излезна:
1.1 Vp-p
Загуба На Односот На:
>2dB
Одбивање На Односот На:
Пречки:
>40dB
AHD & HDCVI & TVI Пренос на Далечина:
660 Ft (200M)
Аналогија на камерата за Пренос на Далечина:
3300 Ft(1000M)
UTP Отпор:
100ohm
Канал:
1CH
Материјал:
ABS Пластика
Температурата На Работа:
-30 до +70
Свеж

Избор на клиенти