.

.

New
6-30V DC Мотор Брзина Контролер Реверзибилна PWM Контрола Напред / Назад префрлате

6-30V DC Мотор Брзина Контролер Реверзибилна PWM Контрола Напред / Назад префрлате

DEN 247.20

Стока
Достапно.

Предупредување : не се јават на позитивни и негативни терминали на DC извор на енергија, во спротивно регулатор може да бидат оштетени.
Пакет : 1 x 6-30 V DC Мотор Брзина Контролер Реверзибилна PWM Контрола Напред / Назад префрлате
. Кога прекинувачот се наоѓа на позиција нула, моторот ќе престане ротирачки. Поврзете на моторот, моторни линија може да биде позитивен или негативен, кога се работи насока не е во согласност со expectative еден, може да се прилагоди на секвенца на линии или да се префрлиш позиција да го промени правецот. Прилагодете го вклучите.Прилагодување на potentiometer knob. Позитивни инверзија switch се користи за контрола на брзината на моторот насока. Прилагодување potentiometer knob може да се промени излез должност односот на регулаторот, а потоа моторни брзина промени.
start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140 Опис :
Материјал : Пластични, метални Висока ефикасност, висок вртежен момент, ниска топлина генерирање на Контрола на брзината на DC мотор со овој контролер Со обратна поларитетот заштита, висока тековната заштита Влез : DC 6~30 V Излез : Max 80 W PWM опсег : 10% ~ 95%
Актуелни : Max 10 A(ви Препорачуваме да го користите во 6 A) Со potentiometer
Со реверзибилна се префрлите Сите тестирани пред пратката
Оперативни Инструкции : 1. Поврзете се на власт, се обезбеди позитивен инверзија префрлете се наоѓа во средината на нула, и да сте поврзани со DC напојување(DC напон спектар е повеќе од 6 V и помалку од 30 V).

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
обратна префрлате
Гаранција:
Стандард
Бренд Име:
diymore
Материјал:
Пластични
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
сертификација:
CCC
Број На Модел На:
010587
тековната:
брзина контролер
ОЕМ:
diymore
Свеж

Избор на клиенти