.

.

New
Telecontrol F21-2S индустриски убаво радио далечински управувач AC/DC универзален безжичен контрола за кран Автомобил Гаража

Telecontrol F21-2S индустриски убаво радио далечински управувач AC/DC универзален безжичен контрола за кран Автомобил Гаража

DEN 1920.00

Стока
Достапно.

(2) испраќачот и примачот за еден-на-еден кодирање, така што своите анти-мешање способност.Воочи големината и ја воочи големината и електрични ја воочи големината и со безжичен далечински управувач може да се прилагоди напон : DC24 V AC36 V AC110 V AC220 V AC380 V Поради транспорт ограничувања, батерија не е во пакетот, треба да се купи АА батерии себе да ues тоа Овој дел на индустриски далечински управувач карактеристики : (1) висока чувствителност, добра прецизност, ефективна далечина, сигнал упорност за долго време. Предавател (Рачни)
☆ Модел :
☆ Школка : засилен најлон
☆ Тежина : околу 300 грама
☆ Заштита одделение : IP64
☆ Фреквентен опсег : UHF 430 ~ 440 MHz
☆ Предавателна моќност : ≤10d Bm
☆ Батерија : 2 алкални батерии АА (АА)
☆ безбедносен код : 32 (за 4,3 милијарди група на уникатен идентификатор)
☆ Амбиентална температура : -35ºC ~ +80 ° C (без оглед на батеријата температура)
☆ контрола на далечина : нема мешање на 100 метри
Приемникот (инсталиран веднаш до кран) ☆ Модел :
☆ Школка : засилен најлон
☆ Тежина : околу 600 грама
☆ заштита класа : IP65
☆ Фреквентен опсег : UHF 430 ~ 440 MHz
☆ Примање чувствителност : -110d Bm
☆ безбедносен код : 32 (за 4,3 милијарди група на уникатен идентификатор)
☆ Амбиентална температура : -35ºC ~ + 80 ° C
☆ Приемник моќ : AC36 V / AC110 V / AC220 V / AC380 V / AC440 V / DC12 V / DC24 V (според барањата на клиентот)
☆ контрола контакт капацитет : 5 amperes целосно затворена реле (користење на AC 250 V / 5 A осигурач).

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
F21-2S 110V Подигнете ја воочи големината и ја воочи големината и Електрични ја воочи големината и со безжичен далечински con
Карактеристики:
Висок квалитет
Далечински Растојание:
100
Гаранција:
--
Материјал:
Пластични
тековната:
5A
Бренд Име:
SORO
сертификација:
CE,CCC
Свеж

Избор на клиенти