.

.

New
IR Вклучите Инфраред LED Тело 110-250v AC Сензор за Движење Прекинувачи за Светло се Прилагодува Светлината Контрола за Скалите Гаража Ѕид Монтирање

IR Вклучите Инфраред LED Тело 110-250v AC Сензор за Движење Прекинувачи за Светло се Прилагодува Светлината Контрола за Скалите

DEN 946.00
DEN 1051.20

Стока
Достапно.


Компонентите биле ригорозни тестирање и проверка, пред испорака биле полни со стареење тест, ве молиме да се увери дека употребата.
Второ, електрични параметри :
Оптоварување на моќ : LED 40 w или помалку, заштеда на енергија светилки 80w или помалку, блескаво
светилки, 200 w или помалку , издувните фан, 50 w или помалку
Потрошувачка на енергија : 0.
Нови пристигнување сензор swithches, wholesales цена е многу compatitive, добредојде за да испратите барање!
Овој производ усвојува повеќето напредни увезени внатрешните сензори и интегрирано коло, да се стартува автоматски кога пешаците во сетилните опсег (светлина), кога тие ќе заминат одложување затвори автоматски, тоа е :
1, заштедите електрична енергија, потрошувачката на енергија 0.
5, доцнењето е прилагодлив
6, прилагодлива чувствителност (исто така, може да биде светла во текот на денот);
7, молња заштита, силни анти-притискање на способност, повеќе безбеден и сигурен.
Пакет :
5xwall инсталирате Инфраред ПИР Сензор за Движење Префрлате
.0088 W или помалку
Одложување време : 15 ~ 300 секунди(прилагодливи)
Индукција степен : 5 лукс ~ 5000 лукс(adjutable)
Индукција на далечина : 6 ~ 10 метри(прилагодливи)
Индукција Агол : 110 ~ 140 степени
Трето, делокруг на примена
Ходникот, ходник, тоалет, подрум, магацински простор, гаража и други места на автоматска
осветлување, издувните фан конвулзии и други електрични автоматска контрола, и други функции,
може да се користи за безбедносни цели во исто време.

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Температурата Се Префрлите
сертификација:
CCC
Гаранција:
2 години
Свеж

Избор на клиенти