.

.

New
DC3.7V 4.5 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Мини Мал Волумен RF Далечински Управувач Switch Предавателот Еден Систем за да се Префрлате Latched Прилагодливи

DC3.7V 4.5 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Мини Мал Волумен RF Далечински Управувач Switch Предавателот Еден Систем за да се Префрлате Latched

DEN 1002.00
DEN 1113.12

Стока
Достапно.

Примена :
Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедносни и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.Ослободете го вашиот прст на копчето се ИСКЛУЧУВА 2)Toggle- Притиснете едно копче за едно време е ЗА . па со comnon предавателот ќе биде многу долга низа Спецификација: 1. Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0. Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар оптоварување помалку од 700ma) 3. Примачот на текст Излезна Моќ ,Широк опсег на работен напон, Мини големина ,Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, низок напон реле е навнатре, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока , анти-мешање перформанси е добро .

Детали

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
SKU6550
Карактеристики:
DC3.5V-12V
Канал:
1CH
Работна Фреквенција:
315MHZ/433mhz
Работен напон:
DC3.5V-12V
Работен режим :
Еден toggle latched прилагодливи
PCB големина:
21*11*6mm
Батеријата:
(27A 12V не се вклучени)
Свеж

Избор на клиенти