.

.

New
CNTD Граница вклучите Микро прекинувач АДС-031 Водоотпорен, спречува масло

CNTD Граница вклучите Микро прекинувач АДС-031 Водоотпорен, спречува масло

DEN 1680.00

Стока
Достапно.


Спецификација :
Име На Производ
Граница Вклучите
Модел
АДС-031
Actuator Акција
Еден
Глава Форма
Возен Cam
Контакт Тип
1 NC 1 NO
Ui
380 V
О
10 A
AC-15
Ue : 250 V, Односно : 6 A
DC-13
Ue : 220 V, Односно : 0.3 А
Ролери Големина
20 x 6.2 mm / 0.79" x 0.24" (D*T)
Дупка Средно Растојание(Должина)
42mm / 1.65"
Вкупната Големина(Приближно)
5.7 x 2.7 x 12m / 2.3" x 1.1" x 4.7" (L*W*H)
Материјал
Пластични, Метални
Нето Тежина
235g
Пакет Содржина
1 x Граница Вклучите
Опис :
· Карактеристики : 1 NC 1 NO, Еден Actuator Акција, 380 V оценет изолација напон, 10 A номинална топлинска струја.
· Може да се користи во безбедноста кола, контрола коло и помошни коло за терминал граница заштита.

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Гаранција:
една година
сертификација:
CE,CCC
Карактеристики:
граница вклучите
Тип На Прекинувач:
Микро Прекинувач
Број На Модел На:
АДС-031
Свеж

Избор на клиенти