.

.

New
MITI RF AC напон 220V 1000W Една Сива Предавателот 2X 2Channel Релеи RF 433Mhz Smart Безжичниот Далечински Управувач Светлина Switch 5522

MITI RF AC напон 220V 1000W Една Сива Предавателот 2X 2Channel Релеи RF 433Mhz Smart Безжичниот Далечински Управувач Светлина

DEN 859.00
DEN 954.24

Стока
Достапно.


Предавателот :
Копчиња : 2 Копчиња
Работен Напон : DC12 V
Оперативен фреквенција : 315/433 MHz
Далечински Управувач Растојание : 20-200m
Кодирај : Фиксиран код, со лемење или EV1527 кодот
пакетот вклучува : 2* Приемник (вклучени капак) 2*предавател ( Не со батерија ).потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да transmite сигнал . тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото.еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
Авто -заклучување/Self-Latched : притиснете едно копче за едно време работи/НА .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ . олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .(еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .
Работен Напон : AC220 V
Работна Фреквенција : 315 MHZ/433 MZH
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10 "C - +60" C
Излез начин : Еден Toggle Latched Прилагодливи
Код тип : Учење кодот
Големина : 35*32*20mm
работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : притиснете едно копче работи /НА.
Отстрани код :
притиснете го копчето за учење копчето за за околу 8 секунди , индикаторот го вклучите за да го исклучите за да on , тоа значи информации кои ви се задржи се отстранети успешно . ( еден канал switchneed 2 копчиња за далечинска контрола
Метод на учење : Притиснете го учење button3 секунди, индикаторот light off .

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1
Свеж

Избор на клиенти