.

.

New
3А 3ampere КПР-63 690W Домаќинство Din железнички автоматско обновување повторно да го вклучите за Тековната ограничување заштитен уред заштитник

3А 3ampere КПР-63 690W Домаќинство Din железнички автоматско обновување повторно да го вклучите за Тековната ограничување заштитен

DEN 272.64

Стока
Достапно.


Тековната заштитник CPD1-40 не треба кратко тековната заштита функција. Ако моќ назад во 3А/690 W, уредот повторно да го вклучите за себе. Димензија : 47 L*80 W*69 Hmm
12. Инсталирање на : 35mm Din железнички
.
Welcom на нашата продавница
1. Производот може да се намали уделот на интензитетот на електричар и трошоците на претпријатијата, е добар помошник за електрична безбедност за управување. Полагање Max Струја : 3А
3. Производот работа со номинална моќ, LED дисплеј зелена. LED дисплеј Зелена. Ако моќ надминува 3А/690 W, уредот ќе се отсечени од се вчита.
Главниот Технички Speacification :
1. Електрични машини живот=100000 пати
11. Кога товарот врати во нормала, CPD1-40 автоматски да се поврзе во 60sec . LED дисплеј црвено.
А Кога тековната надминува ampere на CPD1-40, Тоа ќе се отсечени од се вчита во 1 сек. На LED дисплеј црвено. CPD1-40 ќе се поврзе себе, ако го Исклучите нелегално товар, LED дисплеј зелена повторно. Вчитување на моќ : 690 W
4. Номинална AC напон 230 V±10% и фреквенција 50 Hz/60 Hz
2. Примена
CPD1-40 применливи за ученичкиот дом управување, привремено изградба менаџмент, корпоративните квартали, училиште и ученичкиот дом менаџмент така натаму, каде што треба да се ограничи на електрична енергија на еден оптоварување. Производот може ефикасно да се контролира хаотичен привремен електрична енергија, намалување на оган и предизвикано од преоптоварување, и да се обезбеди Електрична безбедност.

Детали

is_customized:
Yes
Полјаците Број:
2
Број На Модел На:
CPD1-40
Бренд Име:
TOMZN
Тип:
Тековната ограничување
Ограничување на струја:
3A
Свеж

Избор на клиенти