.

.

New
Нови AC 85V 110V 220V 250V RF Далечински управувач Штекер Вклучете Еден Безжичен Далечински се Префрлите на Почетниот Светлина Вклучите Далечинскиот Управувач

Нови AC 85V 110V 220V 250V RF Далечински управувач Штекер Вклучете Еден Безжичен Далечински се Префрлите на Почетниот Светлина

DEN 972.00
DEN 1079.52

Стока
Достапно.


2) Авто-заклучувањеПритиснете едно копче за едно време е да работи.
3) Можете да го вклучите/исклучите ресивер со предавател (далечински управувач) од секое место во рамките на сигурна далечина; безжични RF сигнал може да помине низ ѕидови, подови и врати.
Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксиран код , учење код 16 различни кодот,притиснете кое било копче на далечинскиот управувач за контрола, ако надвор од неа , тоа ќе се расчисти прво студирање далечински контролер код. ) Работење/излез начин :
Излез Работи начин за учење код switch-Бутване, Авто-Заклучување, блокирам, изменета со лемење или скокаат капа.
3) БлокирамПритиснете едно копче работи; притиснете друг копче стоп/Поврзете на JP2 и JP3 со скок капа.
7)безжичниот примање на контролорот, со висока доверливост, стабилни перформанси, ниска потрошувачка на енергија карактеристика, скок линија или бирање на код се префрлите кодирање. Совети : Преку краток спој за да земе краток 1, 2, 3 различни места за да се префрлите работа. Ако користите мулти-копчето предавателот, можете да ги контролирате контролер со различни копчиња, што нема да влијаат едни на други.
Расчистување метод :
Континуирано се одржи учење копче за 8 секунди, додека индикаторот се стави надвор, а потоа се задржи осветлување, тоа значи дека не се расчисти успешно. Притиснете го истото копче повторно е stop/Поврзете JP1 и JP2 со скок капа.

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
AC 85V-250V
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Гаранција:
1year
Број На Модел На:
SKU7220
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Канал:
2
Фреквенција:
315MHz 433MHz
Макс Оптоварување:
1000W
Режим На Струја:
10MA
работни начин:
Бутване авто-заклучување интер-кодот
IC тип:
Фиксна шифра Учење кодот
боја:
Бела
Функција:
Водоотпорен
Употреба:
За електронски врати и прозорци,анти-кражба алармот
Свеж

Избор на клиенти