.

.

New
2107 Нови 2CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Широк Напон AC 85V-250V 3pcs Предаватели и Примател 2 Копче За Паметни Дома

2107 Нови 2CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Широк Напон AC 85V-250V 3pcs Предаватели и Примател 2 Копче За Паметни

DEN 1024.00
DEN 1138.08

Стока
Достапно.


6)Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови.
3) БлокирамПритиснете едно копче работи; притиснете друг копче стоп/Поврзете на JP2 и JP3 со скок капа.
1) БутванеПритиснете го и држете го еден копчето работи. Совети : Преку краток спој за да земе краток 1, 2, 3 различни места за да се префрлите работа.
Функција :
1)Безжична контрола, лесно да го инсталирате.
Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксиран код , учење код 16 различни кодот,притиснете кое било копче на далечинскиот управувач за контрола, ако надвор од неа , тоа ќе се расчисти прво студирање далечински контролер код.
1, џогирање - краток спој слободни
2, self-locking - shorting 1,2
3, блокирам - кратко од 2,3
.)
5)Еден/повеќе предаватели може да се контролира еден/повеќе примачи истовремено. Метод на учење :
Држете го учење копче додека индикаторот се стави надвор. , потоа притиснете кое било копче на далечинско, индикаторот ќе флеш неколку пати, а потоа ќе се задржи осветлување,, во тоа време, тоа значи дека го учи успешно. Ако користите мулти-копчето предавателот, можете да ги контролирате контролер со различни копчиња, што нема да влијаат едни на други.
2) Авто-заклучувањеПритиснете едно копче за едно време е да работи. ) Работење/излез начин :
Излез Работи начин за учење код switch-Бутване, Авто-Заклучување, блокирам, изменета со лемење или скокаат капа.

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
AC 85V-250V
Број На Модел На:
SKU7256
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1year
Материјал:
Пластични
Канал:
2
Фреквенција:
315MHz 433MHz
Макс Оптоварување:
1000W
Режим На Струја:
10MA
работни начин:
Бутване авто-заклучување интер-кодот
IC тип:
Фиксна шифра Учење кодот
Тип:
interruptor
Копче:
AB
Употреба:
Универзална
Свеж

Избор на клиенти