.

.

New
Безжичен Далечински Управувач Switch AC 250V 220V 110V 85V 2CH Реле Приемник Модул и 2 парчиња RF Далечински Контроли Предавателот Нови

Безжичен Далечински Управувач Switch AC 250V 220V 110V 85V 2CH Реле Приемник Модул и 2 парчиња RF Далечински Контроли Предавателот

DEN 802.00
DEN 890.40

Стока
Достапно.

Ако користите мулти-копчето предавателот, можете да ги контролирате контролер со различни копчиња, што нема да влијаат едни на други.
1, џогирање - краток спој слободни
2, self-locking - shorting 1,2
3, блокирам - кратко од 2,3
. Совети : Преку краток спој за да земе краток 1, 2, 3 различни места за да се префрлите работа.
1) БутванеПритиснете го и држете го еден копчето работи.
6)Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови. , потоа притиснете кое било копче на далечинско, индикаторот ќе флеш неколку пати, а потоа ќе се задржи осветлување,, во тоа време, тоа значи дека го учи успешно.
Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксиран код , учење код 16 различни кодот,притиснете кое било копче на далечинскиот управувач за контрола, ако надвор од неа , тоа ќе се расчисти прво студирање далечински контролер код.
Расчистување метод :
Континуирано се одржи учење копче за 8 секунди, додека индикаторот се стави надвор, а потоа се задржи осветлување, тоа значи дека не се расчисти успешно.
Функција :
1)Безжична контрола, лесно да го инсталирате. ) Работење/излез начин :
Излез Работи начин за учење код switch-Бутване, Авто-Заклучување, блокирам, изменета со лемење или скокаат капа.
3) БлокирамПритиснете едно копче работи; притиснете друг копче стоп/Поврзете на JP2 и JP3 со скок капа. Пакет : (Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls остави порака во рамките на својата цел, ви благодарам!) 2 x Предавател (Батерија, не се вклучени) 1 x Приемник
Спецификација : Работен Напон : AC85~250 V Channel : "2 CH Работна Фреквенција : 315 MHz/433 MHz Max Струја : 10 A Max оптоварување : 1000 W Оперативни Температура : -20'C~+60'C Работи начин : бутване , авто-заклучување и интер-lock(Прилагодливи од страна на шапка скокач) Приемник Големина : 100*44*29mm (со капак) Приемник Чувствителност : -105d Bm Код : Фиксиран код, Учење код Емитува растојание : 20-200 M (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки.

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
AC 85V-250V
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Број На Модел На:
SKU7243
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1year
Материјал:
Пластични
Канал:
2
Фреквенција:
315MHz 433MHz
Макс Оптоварување:
1000W
Режим На Струја:
10MA
работни начин:
Бутване авто-заклучување интер-кодот
IC тип:
Фиксна шифра Учење кодот
Тип:
interruptor
Копче:
AB
Употреба:
Универзална
Свеж

Избор на клиенти