.

.

New
Белата Боја ја внесе Картичка Switch за Моќ Оптичкото Спојување Заштеда на Енергија Switch за Хотел со Картичка

Белата Боја ја внесе Картичка Switch за Моќ Оптичкото Спојување Заштеда на Енергија Switch за Хотел со Картичка

DEN 336.00

Стока
Достапно.

Т echnical параметри
Оперативен напон : 50/60 Hz 180-260 VAC (ако сте треба 110 V прекинувач, кога ќе го поставите цел, мора да го извести ме.Внесете било која картичка за моќ Оптичкото Спојување заштеда на Енергија switch за хотел префрлате
Спецификации 1. (Ве молиме проверете ја вашата картичка тип прво пред да се одржи цел, ако никаква помош, ве молиме контактирајте со мене. Потоа на електрична опрема ќе имаат долгорочно работење. Одложување исклучување
3. ОЕМ направени добредојде
1 . Ако тие топлина со текот на времето, тогаш тоа ќе го скрати нејзиниот животен век или горат себе, па дури и се фатат оган. LED индикатор за дизајн LED индикатор светодиодни дизајн, повеќе лесен за употреба во текот на ноќта. Switch нема потреба од било софтвер за програмата за тоа, вашата соба картичка може да работи со тоа директно. Исто така, постои опција на нашите swiches кои погоден за сите видови на иста големина картички. Multicolor комбинација, Модуларен дизајн
2. )
Максимално оптоварување тековната : 30 A
Максимално оптоварување моќ : 6000 W
Quiescent оперативен моќ : 1 W
Одложување моќ-исклучување време : 10 - 20 секунди
Неработни состојба : светло сина
Услуга животот : Кога реле контакти 220 V во полно оптоварување, траење на живот е поголем од 10 милиони евра
Оперативен температура : -10 - 60
Работна влажност : 50 10-95% RH
Целокупната димензии : W86mm * H86mm * D35mm
Случај Материјал : Увезени оган retardant PC пластични Школка во Боја : Златна, Сребрена, Бела (други може да се прилагоди )
Avaliable картичка тип : Било кој тип на картичка само, како банкарска картичка, кредитна картичка, хартија картичка и така натаму.

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
1
Тип На Прекинувач:
Копчето За Вклучување
Карактеристики:
6
сертификација:
CE,FCC,CCC
Гаранција:
1
Материјал:
Пластични
тековната:
40A
Име:
хотел електрични префрлате
боја:
Злато, Црна факултативна
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Механички Живот:
20,000 пати
Max. Напон:
220v
Големина:
W86mm * H86mm
користат за:
Осветлување
Картичката е достапна:
Било која картичка
Свеж

Избор на клиенти