.

.

New
КОЧАН-64 Дожд Вода Доказ Прекинувачи Push Копчето Pendant Контрола Станица Тешки

КОЧАН-64 Дожд Вода Доказ Прекинувачи Push Копчето Pendant Контрола Станица Тешки

DEN 162.00
DEN 170.40

Стока
Достапно.

Контакт користи стандардни сребро контактор, добра спроводливост. Со контрола на вкупниот прекинувач и почнуваат да се запре копчиња. голем капацитет на контактор и долг животен век. Школка на пластични шприцоване.
Трговија на големо 30 PCS/Многу ја воочи големината и Кран Pendant 8 Видови на Насоки Водоотпорен COB64 КОЧАН-64 Pushbutton Swtich AC250/500 V
КОЧАН серија копчето се префрла користи за НАИЗМЕНИЧНА струја 50 Hz, отценети напон подолу 500 V и номинална струја подолу 15 A на отворено, снег, прав животната средина коло систем за контрола, како што е далечинска контрола на електрични ја воочи големината и кран и електрични ја воочи големината, итн.
Структура
Контрола на копчето составен од школка и мулти копчето се префрла. една рака за поддршка на работата, светлина и корисна. прекрасен изглед, разумни структура
2.
работата на животната средина состојба
надморска височина 2000m
воздухот компаративна влажност 90%
заштита ниво IP65
Главниот технички параметри
. Итни стоп префрлете се ресетира на контрола копче по ротирачки или движење, се манипулира копчето автоматски се ресетира.
Карактеристики
1.
Функција
Далечинско контролирање на старт-стоп електрични машини, широко се користи во механичка опрема, електрични ја воочи големината и текстилни машини. Копчето главата усвојува очигледна насока индикатор, не е лесно да се носат. висока механичка сила, можат да имаат влијание,со итни стоп се префрлате и механички блокирам, безбеден и сигурен.

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Број На Модел На:
КОЧАН 64
Карактеристики:
Воочи Големината И Кран Вода Доказ
сертификација:
CCC
Гаранција:
Никој
мини цел:
Едно парче, ако ви треба повеќе ве молиме контактирајте со нас
Свеж

Избор на клиенти