.

.

New
Воочи големината и Кран Pendant Контрола Станица Притисни Копче за Префрлање 6 Начини + Брз Бавно Копчето + ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ Копче за КОЧАН-64A COB64A

Воочи големината и Кран Pendant Контрола Станица Притисни Копче за Префрлање 6 Начини + Брз Бавно Копчето + ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ Копче

DEN 276.00
DEN 290.88

Стока
Достапно.


Структура
Контрола на копчето составен од школка и мулти копчето се префрла. Итни стоп префрлете се ресетира на контрола копче по ротирачки или движење, се манипулира копчето автоматски се ресетира. една рака за поддршка на работата, светлина и корисна.
работата на животната средина состојба
надморска височина 2000m
воздухот компаративна влажност 90%
заштита ниво IP65
Главниот технички параметри
.
Функција
Далечинско контролирање на старт-стоп електрични машини, широко се користи во механичка опрема, електрични ја воочи големината и текстилни машини.
1 PC ја воочи големината и Кран Pendant Контрола Станица Притисни Копче за Префрлање 6 Начини + Брз Бавно Копчето + ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ Копче за КОЧАН-64 A COB64 A
КОЧАН серија копчето се префрла користи за НАИЗМЕНИЧНА струја 50 Hz, отценети напон подолу 500 V и номинална струја подолу 15 A на отворено, снег, прав животната средина коло систем за контрола, како што е далечинска контрола на електрични ја воочи големината и кран и електрични ја воочи големината, итн. Школка на пластични шприцоване. Со контрола на вкупниот прекинувач и почнуваат да се запре копчиња. Контакт користи стандардни сребро контактор, добра спроводливост. голем капацитет на контактор и долг животен век. прекрасен изглед, разумни структура
2. Копчето главата усвојува очигледна насока индикатор, не е лесно да се носат.

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
Никој
Број На Модел На:
КОЧАН-64A
сертификација:
CCC
превозот:
Ние нудиме пад на превозот
мини цел:
Едно парче, ако ви треба повеќе ве молиме контактирајте со нас
Тип:
Дожд Доказ / Водоотпорен
Напон и Amp:
AC-15 AC250V/500V le5A/2A
Свеж

Избор на клиенти