.

.

New
Лустери Светилки Сијалица LED AC напон 220V Далечински Вклучите Безжична Реле Контакт RF Контрола 315 433 Мини Моторни Оддалечена Машина НА ИСКЛУЧУВАЊЕ

Лустери Светилки Сијалица LED AC напон 220V Далечински Вклучите Безжична Реле Контакт RF Контрола 315 433 Мини Моторни Оддалечена

DEN 2774.00
DEN 3264.00

Стока
Достапно.


Учење Кодот
Текст AC220 V за Примачот . За да се префрлате . Потоа притиснете предавателот, Led индикатор флеш брзо, тоа значи учење успешно.Latched Прилагоди од страна на Скокач
Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот
Излез Државата :
Тоа е приспособена од страна на Скокач на Приемникот Одбор,
(пред да го промени .Работна Фреквенција : 315 MHZ/433 MZH Факултативна
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +60'C
Излез начин : Еден.
Бришење Кодот
Имајќи притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно. Се додека имате тоа се промени, тогаш пак на власт повторно, или Државата нема да се менува)
A : Еден-Стави на Скокач на "M&G"
Б : за да се Префрлатестави на Скокач на "T&G"
C : Latched- Земете начин на Скокач или стави на Скокач на било 1 Pin.Работен Напон : AC220 V +- 10%
2.треба ИСКЛУЧЕТЕ го моќ.Притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот.
ЕденПритиснете на Предавателот го копчето А, примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување На; примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО,
За да се префрлате-Притиснете предавателот копчето за 1 пат , примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето повторно, примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО,
LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете предавателот копчето Б, реле НА OFF.Макс Оптоварување : 10 A Реле, Resistive оптоварување≤8 A, Индуктивен товар≤3А
3.

Детали

боја:
433mhz, 315mhz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
Реле Контакт Префрлување
Материјал:
Алуминиум Легура
Бренд Име:
YurKuong
тековната:
10A
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
10-100m
Број На Модел На:
R0122010ARC+Б.К.-LUL-Б
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
сертификација:
CCC
Свеж

Избор на клиенти