.

.

New
AC напон 220V Безжичниот Далечински Управувач Светлина Далечински Прекинувачи за Светло НА Моќ/ИСКЛУЧУВАЊЕ 1CH 10A Реле Модул Долга Низа Предавателот

AC напон 220V Безжичниот Далечински Управувач Светлина Далечински Прекинувачи за Светло НА Моќ/ИСКЛУЧУВАЊЕ 1CH 10A Реле Модул

DEN 810.00
DEN 899.52

Стока
Достапно.

Учење и отстранување метод : 1.1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател ) Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување Притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315/433 Mhz Напојување : батерија (НЕ се Вклучуваат) 2.(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Притиснете го копчето за учење копчето за едно време, на индикатор светлото филтерот за да го исклучите.Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : AC напон 220 V Реле : 10 A/250 V AC, 10 A/125 V AC, 10 A/30 V DC, 10 A/28 V DC Чувствителност : -105 d Bm Оперативни Температура : -10'C ~ +60'C PCB Големина : 31*36*17mm Излез начин : Бутване, Авто -заклучување е Прилагодлив
Код тип : Учење кодот
Контрола на Владата : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА . Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА. ( 1 channel switch( приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател). Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер, индикаторот трепка два пати и се исклучува.

Детали

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1 година
Број На Модел На:
1000M-220mn-Р3
Далечински Растојание:
20-200m
тековната:
10A
Карактеристики:
микро приемник
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Кодирање тип:
Учење кодот
Фреквенција:
315/433MHZ
Свеж

Избор на клиенти