.

.

New
AC напон 220V 1CH Безжична Реле Далечински Светлина Switch Микро Радио Контрола Вклучите Далечинското Предавателот Приемник Учење Кодот

AC напон 220V 1CH Безжична Реле Далечински Светлина Switch Микро Радио Контрола Вклучите Далечинското Предавателот Приемник Учење

DEN 609.00
DEN 966.24

Стока
Достапно.

Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315/433 Mhz Напојување : батерија (НЕ се Вклучуваат) 2.(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател).Предавателот Далечински Управувач Растојание : 50 M/150ft (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер, индикаторот трепка два пати и се исклучува.Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : AC напон 220 V Реле : 10 A/250 V AC, 10 A/125 V AC, 10 A/30 V DC, 10 A/28 V DC Чувствителност : -105 d Bm Оперативни Температура : -10'C ~ +60'C PCB Големина : 31*36*17mm Излез начин : Бутване, Авто -заклучување е Прилагодлив
Код тип : Учење кодот
Контрола на Владата : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА . Delete remote control метод : Чувајте притискање на учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани.
Пакување листа : 1 x Приемник 2 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
. Учење и отстранување метод : 1. олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .

Детали

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1 година
Далечински Растојание:
20-200m
тековната:
10A
Карактеристики:
микро приемник
Број На Модел На:
1000M-220mn-T2
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Кодирање тип:
Учење кодот
Фреквенција:
315/433MHZ
Свеж

Избор на клиенти