.

.

New
Бела ON-OFF 2pins мини рокер switch,брод прекинувач,монтажа дупка 20mm

Бела ON-OFF 2pins мини рокер switch,брод прекинувач,монтажа дупка 20mm

DEN 1584.00

Стока
Достапно.


Бела ON-OFF 2pins мини рокер switch,брод прекинувач,монтажа дупка 20mm
Спецификација :
Оценка : 10 A/125 VAC,6 A/250 VAC
Контакт Отпор : 35mΩ max
Изолација Отпор : 500 VDC 100mΩ мин
Dielectric Сила : 1500 VAC,1 минута
Оперативен Температура : -25°c-+85°c
Електрични Живот : 10000times

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CE
Тип На Прекинувач:
Рокер Префрлате
Гаранција:
1year
Свеж

Избор на клиенти