.

.

New
M18 ултразвучно сензор ,UB800-18GM-E5-V1

M18 ултразвучно сензор ,UB800-18GM-E5-V1

DEN 7680.00

Стока
Достапно.


Стандард целна плоча 100mm × 100mm
Трансдуцерот фреквенција За 255k Hz
Одговор одложи За 100ms
Индикатори/Оперативни средства
Сина LED Моќ на
LED жолта ознака на префрлување
државата Трепка : програма
функција објект откриен
LED црвено permanentlyred : Грешка Црвена,
трепка : програма функција,
објектот не се откриени
Електрични спецификации
Оперативен напон U B 10.343 K)
Температура на чување -40.358 K)
Механички спецификации
Заштита одделение IP67
Конекција V1 конектор(М12 × 1),4-пински
Материјал Домување месинг,никел-обложено
Трансдуцерот епоксидна смола/шупливи стакло
сфера мешавина; пена
полиуретан,се покрие PBT
.

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC,CE
Тип На Прекинувач:
Фотоелектрически Префрлате
Гаранција:
половина година
Број На Модел На:
UB800-18GM-E5-V1
Свеж

Избор на клиенти