.

.

New
12-24vdc 1 Брзина 1 Предавателот 12 Канал воочи големината и Кран Камион Радио Далечински Систем за Контрола со Итни Стоп

12-24vdc 1 Брзина 1 Предавателот 12 Канал воочи големината и Кран Камион Радио Далечински Систем за Контрола со Итни Стоп

DEN 9456.00
DEN 9456.48

Стока
Достапно.


12-24 VDC
1 Брзина 1 Предавателот ја воочи големината и Кран Камион Радио Далечински Систем за Контрола со Итни Стоп
12 Канали Контрола Воочи Големината И Кран Далечински Управувач Систем
(ГОРЕ/ДОЛУ/ЗАПАД/ИСТОК/ЈУГ/СЕВЕР/ЕДЕН/ДВА/Три/Четири/Пет/Шест)
*Извор на енергија на Контролор : 2 x 1.5 V AA/ААА Батерии
*Цврст и Издржлив
*Работа на Далечина до 150m
*Работна Температура : -30 C~+85 C
*Примање на Чувствителност : 115d Bm
*Заштита Одделение : IP65
*Не-повторување на кодот до 4.2 милијарди поставува
Апликацијата област :
Кран/Човечки/CNC/Ископ на Јаглен Машини/Генератор Стартување/Бетон Пумпа/Земи Кофа/Други Машини
Карактеристики :
*Мала големина & многу мала тежина
*Анти-мешање
*Долго природни живот
*Долга операција растојание до 150 M *300 инсталации во една област
Ние ви обезбеди сосема нов и гарантиран квалитет
(CE ISO9002 CCC сертификати)

Детали

Напон:
380V, 12V, 24V, 110V, 220V
Тип На Објект:
Прекинувачи
Гаранција:
1 година
Далечински Растојание:
150m
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
ХС-12S
сертификација:
000
контрола на брзината:
1 брзина
Канал:
12
Предавателот:
1
Напон:
12-24VDC
E-стоп:
Yes
Свеж

Избор на клиенти