.

.

New
M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM-U-V1

M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM-U-V1

DEN 7680.00

Стока
Достапно.


Технички податоци
Општи Спецификации
Уреди со покажувач на растојание од 30..500mm
Прилагодување на опсегот 50..500mm
Неупотребливи област 0 30мм..
Стандард целна плоча 100mm × 100mm
Трансдуцерот фреквенција Околу 380 k Hz
Одговор одложи За 50ms
Индикатори/Оперативни средства
Сина LED Моќ на
LED жолта ознака на префрлување
државата Трепка : програма
функција објект откриен
LED црвено трајно црвена : Грешка Црвена,
трепка : програма функција,
објектот не се откриени
Електрични спецификации
Оперативен напон U B 10..30 VDC,ripple10%сп
Не-оптоварување снабдувањето со струја ≤ 45m A
Излез
Излез тип 1 аналоген излез 0 10 V..
Резолуција 0.11 мм на max.уреди со покажувач на опсег
Отстапување на карактеристични
крива ±1% од полн обем вредност
Повторете точност ±0,1% од целосниот обем вредност
Оптоварување отпорност >1k Ohm
Температурата влијание ±1,5% од полн обем вредност
Амбиентални услови
Температурата -25..70°C
Температура на чување -40..85°C
Механички спецификации
Заштита одделение IP67
Конекција Конектор M12x1,4-ПИНСКИ
Материјал
Домување месинг,никел-обложено
Трансдуцерот епоксидна смола/шупливи стакло
сфера мешавина; Полиуретан пена

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC,CE
Тип На Прекинувач:
Фотоелектрически Префрлате
Гаранција:
половина година
Број На Модел На:
UB500-18GM-U-V1
Свеж

Избор на клиенти