.

.

New
M30 ултразвучно сензор ,UB1000-30GM-U-V1

M30 ултразвучно сензор ,UB1000-30GM-U-V1

DEN 7680.00

Стока
Достапно.


Технички податоци
Општи Спецификации
Уреди со покажувач на растојание од 65..1000mm
Вредноста опсег од 70..1000mm
Неупотребливи област 0..65mm
Стандард целна плоча 100mm × 100mm
Трансдуцерот фреквенција За 175k Hz
Одговор одложи За 65ms
Индикатори/Оперативни средства
Сина LED Моќ на
LED жолта ознака на префрлување државата
Трепка : програма функција објект откриен
LED црвено трајно црвена : Грешка Црвена,
трепка : програма функција,
објектот не се откриени
Електрични спецификации
Оперативен напон U B 10..30 VDC,ripple10%сп
Не-оптоварување снабдувањето со струја ≤ 45 m A
Излез
Излез тип 1 аналоген излез 0 10 V..
Резолуција 0.11 мм на max.уреди со покажувач на опсег
Отстапување на карактеристични
крива ≤1 % од полн обем вредност
Повторете точноста ≤ 0,1% од целосниот обем вредност
Оптоварување отпорност >1k Ohm
Температурата влијание 1.5% од полн обем вредност
Амбиентални услови
Температурата -25..70°C
Температура на чување -40..85°C
Механички спецификации
Заштита одделение IP67
Конекција Конектор M12x1,4-ПИНСКИ
Материјал
Домување месинг,никел-обложено
Трансдуцерот епоксидна смола/шупливи стакло
сфера мешавина; Полиуретан пена

Детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC,CE
Тип На Прекинувач:
Фотоелектрически Префрлате
Гаранција:
половина година
Број На Модел На:
UB1000-18GM75-I-V1
Свеж

Избор на клиенти