.

.

New
Оригиналниот ЗНАЧИ И 30W DC-DC конвертор ПСД-45A-5 Текст 9.2-18VDC да 5V 30W 6A dc струја изолирани конвертор PCB тип

Оригиналниот ЗНАЧИ И 30W DC-DC конвертор ПСД-45A-5 Текст 9.2-18VDC да 5V 30W 6A dc струја изолирани конвертор PCB тип

DEN 797.00
DEN 926.40

Стока
Достапно.

Вистинска Моќ= Влезен Напон x Текст Тековната x Фактор на Моќност (W)
Од еколошки точка, електрична централа треба да се генерираат моќ што е повеќе од очигледна власта со цел да се обезбеди стабилно снабдување со електрична енергија на пазарот.
Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Meanwell бренд. Ако немате идеја на изборот на модел , ве молиме да бидат слободни да контакт. Вистинска употреба на електрична енергија треба да биде дефинирано од страна на вистинска моќ.
На пример, ако системот треба 100 W извор, ние препорачуваме на корисниците да изберете S. со 130 W на излезна моќ или повеќе. Заштита функција : во Текот Напон Заштита (OVP), во Текот Температура Заштита (OVP), во Текот Вчитај Заштита (OLP), и др. Бидете сигурни дека моделот се квалификува за стандарди за безбедност и ЕМК прописи што треба. Изборот на функциите врз основа на вашата апликација :
1.
Повратни информации
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
Како да се избере вистинскиот Значи и Префрлување Напојување?
А.06 VA да се обезбеди 1 W вистинска моќ треба. Тоа ќе биде многу поефикасна. Напротив, ако фактор на моќност е 0,95, електраната само треба да се произведуваат повеќе од 1.5, електраната треба да се произведе повеќе од 2 VA за да ги задоволи 1 W вистинска моќ. Да се зголеми сигурноста на S., ние ви препорачуваме корисниците да изберат единица што има рејтинг од 30% повеќе енергија отколку што вистински треба.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Струја:
6A
Бренд Име:
ЗНАЧИ ДОБРО
Излезниот Напон:
5V
Излезна Моќност:
1 - 50W
Број На Модел На:
ПСД-45A-5
Влезен Напон:
9.2~18VDC
сертификација:
EMC CE
Заштита:
Краток спој/Текот вчитај /напон
Ефикасност:
74%
димензија:
127*76*30мм (L*W*H)
Функција:
Вграден-во EMI филтер, ниска бран на бучава
Влезен опсег:
2
Volatge adj. опсег:
4.5~5.5 VDC
Свеж

Избор на клиенти