.

.

New
AC 110V / 220V DC 5V 20A 100W Трансформатор на напон / прекинувач за напојување за Led ленти

AC 110V / 220V DC 5V 20A 100W Трансформатор на напон / прекинувач за напојување за Led ленти

DEN 578.40

Стока
Достапно.

САМО за внатрешна употреба!Turn power off, конвертирате AC 110 V / 220 V DC 5 V.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Широко се користи како напојување за LED лента, LED дисплеј, прикажување на опрема, индустриска, итн. Постои прекинувач, изберете точниот напон пред употреба.Turn power off, конвертирате AC 110 V / 220 V DC 5 V. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.96 оз
Пакет :
1 x напонски трансформатор. САМО за внатрешна употреба!
База Домување Материјал : Алуминиум , Метал
Напон на Текст : AC 110 V / 220 V (47 ~ 63 Hz)
Моќност : 20 A 120 V ладно
Излезен напон : DC 5 V
Излезен напон Поставување опсег : 5 V +/- 5%
Излезна струја : 20 A
Моќност : 100 W
Оперативен температура : -10 ~ 50 целзиусови степени
Температура на чување : -20 ~ 85 целзиусови степени
Влажноста во работењето : 20% ~ 90% RH без кондензација
Чување Влажност : 20% ~ 95% RH
Член Големина : 20 x 9,7 x 4,2 cm / 7,9 x 3,8 x 1,7 инчен
Објектот Тежина : 481g / 16. Стабилна и прецизни излезен напон. Двојно влезен напон : AC 110 V / 220 V. Заштита на дефект, заштита од преоптоварување (105% ~ 200%), overvoltage заштита (115% ~ 135%).
Двојно влезен напон : AC 110 V / 220 V. Постои прекинувач, изберете точниот напон пред употреба.
Стабилна и прецизни излезен напон.
Широко се користи како напојување за LED лента, LED дисплеј, прикажување на опрема, индустриска, итн.
Заштита на дефект, заштита од преоптоварување (105% ~ 200%), overvoltage заштита (115% ~ 135%).

Детали

Број На Модел На:
GYTB
моќност:
како опис
Структура:
како опис
Гориво:
како опис
Свеж

Избор на клиенти