.

.

New
SCN-800 Серија 800w 24v единствен излез Switch Mode Power Supply

SCN-800 Серија 800w 24v единствен излез Switch Mode Power Supply

DEN 6220.80

Стока
Достапно.

>100 , затвори o/p напон, ре-енергија за да закрепне
БЕЗБЕДНОСТ
Го Издржат Напонот
I/P-О/P, I/P-FG : 1500 VAC
Отпорност На Изолација
I/P-О/P, I/P-FG, >100 Ohms / 500 VDC
СТАНДАРД
Безбедност Стандард
Дизајн однесуваат на UL1950,CSA22.5 м/240 VAC
ЗАШТИТА
Во Текот Вчитај
110%~135%
Заштита : Заштита : Тековната ограничување, одложување затвори o/p напон, ре-енергија за да закрепне
Во Текот Напон
110%~135%
Заштита тип : Затвори o/p напон, ре-енергија за да закрепне
Во Текот Temp
TSW1 (Моќ транзистори) Кога темп. Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување.1 μ & 47μ паралелно capacitor.6 А
Номинална Моќност
800 W
800 W
800 W
800 W
Бран & Бучава
150m Vp-p
150m Vp-p
240m Vp-p
480m Vp-p
Напон Спектар Adj. Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени пар-жица прекинат со 0.Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување и 25 на собна температура.6 На
Сегашниот Опсег
0-66 A
0-54 A
0-33 A
0-16. Конечниот опрема мора да се ре-потврди дека се уште ги исполнува EMC директиви.2,IEC60950
EMC Стандард
Дизајн се однесуваат на Делот 15 од FCC Класа
ДРУГИ
Димензија
291*132*68mm(L*W*H)
Тежина
2.
±5%; Може да се прилагоди од 40%~100% излезниот напон од страна на надворешната контрола 2-5 V
Напон Толеранција
±1%
±1%
±1%
±1%
Подесување, Пораст, Држи Време
800ms, 50ms, 16ms на полно оптоварување
На ТЕКСТ
Напон Спектар
90~130 VAC/180~260 VAC избрани од страна на префрлување 47~63 Hz; 260~370 VDC
AC Струја
13 A/115 VAC 8.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
>500W
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
33A
Излезниот Напон:
24v
Фрекфенција:
25k-100khz
Број На Модел На:
SCN-800-24
Влезен Напон:
90-130VAC/180-260VAC избор со прекинувач
Сертификат:
CCC CE, ROHS
димензија:
291*132*68mm(L*W*H)
Тежина:
2.57Kg
Теорија:
Електронски
боја:
сребрена
време на испорака:
во рок од една недела
Гаранција:
2 години
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти