.

.

New
IP67 висок квалитет водоотпорен 48v единствен излез 200 вати led драјвер

IP67 висок квалитет водоотпорен 48v единствен излез 200 вати led драјвер

DEN 1249.92

Стока
Достапно.

14 Kg
ЗАБЕЛЕШКА
1.9
Заштита : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранета
Висок Tem.1 uf & 47uf паралелно capacitor.7
Номинална Моќност
150 W
198 W
199 W
200 W
Бран & Бучава
150m Vp-p
150m Vp-p
200m Vp-p
200m Vp-p
Напон Толеранција
±1%
±1%
±1%
±1%
Влезот Стабилност
±0. Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување.5 A/230 VAC
Ефикасност
82%
82%
84%
85%
Inrush Тековната
Ладно-започнете со тековната 40 A/230 VAC
ЗАШТИТА
Во Текот Вчитај
105%~135%
Заштита : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранета
Во Текот Напон
15~17 V
30~32 V
67.4 CLASSB
ДРУГИ
Димензија
242*67*44 ( L*W*H )
Тежина
2. Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени пар-жица прекинат со 0.
≥85
Заштита : отсечени излез, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранета
БЕЗБЕДНОСТ
Го Издржат Напонот
I/P-О/П : 3 KVAC I/P-FG : 1. Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување и 25 на собна температура.5%
Подесување, Пораст, Држи Време
200ms,20ms,30ms/230 VAC
На ТЕКСТ
Напон Спектар
180 - 264 VAC 47 - 63 Hz , 255 - 373 VDC
AC Струја
1.
2 години гаранција
СПЕЦИФИКАЦИЈА
ИЗЛЕЗ
Модел
LDV-200-5
LDV-200-12
LDV-200-24
LDV-200-54
DC Напон
5 V
12 V
24 V
54 V
Номинална Струја
30 A
16.7 На
Сегашниот Опсег
0-30 A
0-16.5 KVAC
Отпорност На Изолација
I/P-О/P, I/P-FG, O/P-FG : 100 Ohms/500 VDC
СТАНДАРД
Безбедност Стандард
EN61347-1 EN61347-2-13 IP67
EMC Стандард
EN55015 EN61547 EN61000-3.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
48V
Фрекфенција:
25k-100khz
Излезна Струја:
4.2 A
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
LDV-200-48
Излезна Моќност:
101 - 200W
Бренд Име:
LEYU
Влезен Напон:
180-264VAC
Сертификат:
CCC CE, ROHS
димензија:
242*67*44mm
Тежина:
2.132Kg
Теорија:
Електронски
боја:
сребрена
време на испорака:
во рок од една недела
Гаранција:
2 години
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти