.

.

New
Квалитетот и квантитетот увери SCN-1500 Серија 1500w 48v dc напојување

Квалитетот и квантитетот увери SCN-1500 Серија 1500w 48v dc напојување

DEN 13115.52

Стока
Достапно.

5 KVAC
Отпорност На Изолација
I/P-О/P, I/P-FG, O/P-FG : 100 Ohms/500 VDC
СТАНДАРД
Безбедност Стандард
Дизајн однесуваат на UL1950,CSA22.5 KVAC I/P-FG : 1.4
24~30 V
41~56 V
Напон Толеранција
±5%
±5%
±5%
±5%
Влезот Стабилност
±1%
±1%
±1%
±0.0 Kg
ЗАБЕЛЕШКА
1.Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување и 25 на собна температура.5
0-32 A
Номинална Моќност
1500 W
1500 W
1500 W
1536 W
Бран & Бучава
120m Vp-p
150m Vp-p
240m Vp-p
480m Vp-p
Напон Спектар Adj. Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување. Снабдувањето со електрична енергија се смета за компонента која ќе биде инсталиран во конечен опрема.1 μ & 47μ паралелно capacitor.Квалитетот и квантитетот увери SCN-1500 Серија 1500w 48v dc напојување
1500 W Единствен Излез со Паралелна Функција SCN-1500 серија
Карактеристики :
·Висока сигурност, ниска бран
·AC влезен напон AC200~260 V
·Заштита : Краток спој/ Текот вчитај/Над напон/ Текот температура
·Вграден далечински ON-OFF управувач и далечинскиот смисла функција
·Со паралелна функција
·Може да се прилагоди од 40%~100% излезниот напон од надворешни : контрола 2-5 V
·Принудени воздух за ладење со вграден-во ВАШИНГТОН фан
·Гаранција 2 години
СПЕЦИФИКАЦИИ
ИЗЛЕЗ
Модел
SCN-1500-12
SCN-1500-24
SCN-1500-27
SCN-1500-48
DC Напон
12 V
24 V
27 V
48 V
Номинална Струја
125 A
100 A
62.
RTH>=80 излез исклучување
БЕЗБЕДНОСТ
Го Издржат Напонот
I/P-О/П : 1.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
>500W
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
32A
Излезниот Напон:
48V
Фрекфенција:
25k-100khz
Број На Модел На:
SCN-1500-48
Влезен Напон:
200-260VAC
Сертификат:
CCC CE, ROHS
димензија:
291*132*132mm(L*W*H)
Тежина:
5Kg
Теорија:
Електронски
боја:
сребрена
време на испорака:
во рок од една недела
Гаранција:
2 години
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти