.

.

New
50pcs/Многу Далечински Управувач Водоотпорен Свадба Централен Осветлување RGB LED Под Вазна База Светла

50pcs/Многу Далечински Управувач Водоотпорен Свадба Централен Осветлување RGB LED Под Вазна База Светла

DEN 6134.00
DEN 6134.40

Стока
Достапно.

Изберете ни е најдобриот избор
Најдобар квалитет и брза испорака ,Убаво пакување, со евтини цени. Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши секој проблем. и заменливи
Водоотпорен Дизајн , Без оглед дали го користите како хартија фенер светлина, или под вазна светлина. Мирно на Функцијата.
Карактеристики :
3pcs Супер-Светли LED , Повеќе Посветла од 1 или 2 LED еден
Големина : 3 CM дијаметар Тркалезна Форма светлина база, 2,2 СМ висок
2 парчиња CR2032 батерии инсталиран , трае повеќе од 8hours.
Совети :
Кога батеријата се истроши, осветлувањето да остане заглавен во црвено,ако веќе не префрлување помеѓу бои и далечински не се контролира, во тоа време, само треба да ја замените батеријата, можете да го реши проблемот.
Лесен за користење, само треба да пресврт на светлината, тоа ќе активни во една. Затоа повеќе од еден следење на број ќе се обезбедува, по една за секој пакет
Работно Време :
GMT 9 : 00 ЧАСОТ - 9 : 00 PM Онлајн Услуга За вас. Користат IR-далечински контролер за да го вклучите/исклучите, изберете бои и бојата се менува progams.
Што Се Вклучени ???
3 LED подводните floralyte, Секоја Светлина инсталиран 2 парчиња CR2032 батеријата.

Детали

Емитуваат Боја:
RGB Боја се Менува, бела, Топло Бела
Употреба:
празник
Глава Број:
1-19 глава
Осветлување Растојание:
1-5m
Празник Име:
Божиќ
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
6V
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
боја:
Јасно
Бренд Име:
KITOSUN
Карактеристики:
Далечински Контролирани, Водоотпорен и Подводни Мини LED светла Чај
Е dimmable:
Yes
Гаранција:
1 година
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Должина:
1.25inch
Број На Модел На:
KS-SB-003M
Повод:
дневна соба
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
Пластични
Тип На Батерија:
CR2032
Музика:
Никој
Приклучок Тип:
Никој
Приклучете Го Опашка:
No
LED Бои За Опции:
Бела, Топло бела, RGB Multicolor LED Сијалица
Производ големина:
3CM дијаметар, 2,2 СМ висок
Батеријата:
2 парчиња CR2032 батерии вклучени
Пакување:
10pcs светла со еден далечински контролер
Апликации:
цветни аранжмани, вазна, осветлување, и на други места што сакате
Траење На Батеријата:
трае повеќе од 24hours
водоотпорен или не:
Да, тоа е водоотпорен дизајн, Подводни led светло
Прилики:
Свадби,партии,како и другите прилики за centerpieces
Тип:
Партијата & Декоративни Светилки
Име на производ:
Батеријата Подводни LED Светло, Водоотпорен Мини LED Светло
Свеж

Избор на клиенти