.

.

New
100pcs/пакет Батерија Управувана Божиќ фенер Виси Светла

100pcs/пакет Батерија Управувана Божиќ фенер Виси Светла

DEN 3312.00

Стока
Достапно.


Виси Floralyte/Хартија Фенер Светлина/LED Фенер Светлина/Свадба Декорација LED Хартија Фенер Светлина за Еднократна употреба LED акцент светлина, За хартија фенер е осветлување, со on/off прекинувач(повлече табот), трае најмалку 24 часа,
достапен во 11 светлина бои.
Тие прават голема партија услуги, како и.5"H
11colors :
бела/топло бела/жолто/црвена/зелена/блу/розова/виолетова/теал/портокал/мулти-бледнее бојата(RGB). Ако длабоко навлезе во вода, Floralyte ќе трае околу 8-10 часа, а водата ќе почне да се бојата по неколку часа. Димензии : 1. Не се за употреба во јастиви предмети.
Квалитетот многу повеќе повисока отколку во било која друга светла.
Оваа мини led хартија фенер светлата се големи со употреба со мали хартија фенери (6"-8"-12"-15").
Во исто време,
LED Flora Lytes да го осветлите цветни аранжмани, дизајн реквизити, табела прилагодувања, corsages, служат коцки, свеќа votives, ледени скулптури и многу, многу повеќе.
Ако сакате да светне поголем хартија фенери ,Pls ги користат нашите далечински контролирани батерија управувана хартија фенер светла.
Ние сме ЕДИНСТВЕНА MANUFACTORY, Ова е направено од страна на KITOSUN ,Не Acolyte . Тоа е најдобро да се користи подводните floralytes ако не можете да ја промените на водата на секои 6 часа.

Детали

Емитуваат Боја:
Сино, RGB, ЗЕЛЕНА, ЦРВЕНА, БЕЛА, КИЛИБАР, ТОПЛО БЕЛА, РОЗОВА, ВИОЛЕТОВА
Употреба:
празник
Глава Број:
1-19 глава
Должина:
2cm
Осветлување Растојание:
1-5m
Празник Име:
Божиќ
сертификација:
CE,RoHS
Гаранција:
6months
Број На Модел На:
KS-FL-003
Повод:
Градина
боја:
Бела
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
Бренд Име:
KITOSUN
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
Пластични
Тип На Батерија:
CR2032
Музика:
Никој
Приклучок Тип:
Никој
Карактеристики:
Виси хартија фенер светлина
Приклучете Го Опашка:
No
Напон:
6v
Големина:
Ј2.0 x W0.9 x H0.45
Батеријата:
CR2032 батерии во clueded
Траење На Батеријата:
трае најмалку 24 часа
Име на производ:
Виси хартија фенер светлина
сертификација:
CE&ROHS
Пакување:
10pcs/кутија,100pcs по пак,1000pcs по картон
Како да се активни:
повлечете го јазичето
LED Боја Опции:
Бела/топло бела/црвена/зелена/блу/жолто/розова/виолетова/портокал/теал/вар
LED quanity:
еден мраз лер
Прилики:
Нова Година,Средината на есента, Божиќ,Роденден...и така натаму
Свеж

Избор на клиенти