.

.

New
beibehang Сопствени Направени Mural Позадини 3D Новиот Кинески Класичен Носталгични се Справи со Лотос Цвет Сликарство Mural Позадина Ѕид хартија

beibehang Сопствени Направени Mural Позадини 3D Новиот Кинески Класичен Носталгични се Справи со Лотос Цвет Сликарство Mural

DEN 739.00
DEN 1344.00

Стока
Достапно.

1 S quare метри = 1pcs.
:Веб-сајт цена е само за 1 метар квадратен, Било која големина на подот mural е за целата шема.
: Ве молиме запишете го точни ѕид или под големина под цел или остави ми порака во времето. Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Ширина x Висина = m = цел количество Забелешка : ве Молиме бидете внимателни 1 M2 цел. Користете scraper да се направи позадина станот. Тоа ќе биде сече многу парчиња во цел дека тоа може да одговараат за меѓународен превозот. Кога pasting втората панел, да се биде внимателен за да одговара на моделот на wallpaper. Површина : (2. Во ред, кој може да го добиете она што го сакате. И четка лепак на ѕидот прво.5 cm(H) (4'2" x 2'3") 2 ft квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'5" x 3'2") ft 3 квадратен метар = 208cm(W) x 146cm(H) (6'8" x 4'8") ft 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
Опис На Производот
Производ реално шоу
Не-плетени хартија материјал↓↓
Имитација на кожа материјал↓↓
Опис На Производот
Слика илустрира : се Подготват потребните алатки : Лепак,Четка,Ролери,Scraper,Владетел,Нож,крпа/Сунѓерот Чистење на ѕидот и бидете сигурни дека вашиот ѕид чиста и рамна.

Детали

Димензии:
1 M2
Употреба:
Администрација,Трговија,Рекреација,Апарати За Домаќинство
Функција:
Чад-Доказ,Водоотпорен,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Анти-статички
Тип:
Хартиените Тапети
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Шема:
Yes
Бренд Име:
beibehang
Број На Модел На:
16372207
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Површински Третман:
Печатени
Стил:
кинески стил
is_customized:
Yes
Тип:
Не-плетени
Димензии:
Квадратен Метар
Шема:
Кинескиот ѕид
Свеж

Избор на клиенти