.

.

New
Сопствени 3D Mural Позадина Цртан филм Бајка Светот Печурка Куќа Пеперутка Цвет Фото Позадина Децата Соба Позадина 3d

Сопствени 3D Mural Позадина Цртан филм Бајка Светот Печурка Куќа Пеперутка Цвет Фото Позадина Децата Соба Позадина 3d

DEN 484.00
DEN 949.92

Стока
Достапно.

Дел 1 треба да бидат опфатени со дел 2.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 2 : Што е материјал од mural позадина ?
Постојат 5 материјал на располагање да ги изберат (Водоотпорен Платно / 3 D Врежана / Кожа Шема / Слама текстура / Водоотпорен Свила Крпа). Имитација На Кожа
Крои Метод : Таму е околу 1-2 сантиметар преклопуваат дел.77 Квадратни метри . Сите материјали е иста цена , може да се слободен избор тоа .
Производ Show (Прикажи) >>
5 Достапен Материјал
1. И четка лепак на ѕидот прво. Залепете го на ѕидот и употреба на нож за да се намали од вишокот дел и користете крпа за да се исчисти лепак overflow.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : која е цената ?
Веб-сајтот цена е само за 1 метар квадратен.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Совети : Ние не сме одговорни за било каква увоз обичај должност, но обично ние би можеле да се изјасни на пониска вредност да ви помогне да плаќаат помалку, па дури и не се оданочуваат. Користете нож за да се намали од вишокот на дел околу штекер. Ве молиме да користите владетел и нож за да се намали позадината во средината на преклопување дел. Потоа користете крпа или сунѓер да ги лепак overflow. Водоотпорен Свила Платно
3.05 m и на висина и ширина кога ќе се пресмета . Во меѓувреме марка на вашиот ѕид детаљ ширина & висина под цел. Според ширината на секој панел на тапет,обележете го вертикални линии на ѕидот. Четка на лепило на грбот на секој панел на позадината и марк цел на нив. И кора исклучите се преклопуваат делови Пример :
Слика илустрира : се Подготват потребните алатки : Лепак,Четка,Ролери,Scraper,Владетел,Нож,крпа/Сунѓерот Чистење на ѕидот и бидете сигурни дека вашиот ѕид чиста и рамна.

Детали

Димензии:
1 M2
Стил:
за деца
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Постелнината Соба
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Шема:
Цртан филм
Бренд Име:
jiadou
Број На Модел На:
MU971
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Печатени
Тип:
Текстилни Позадини
Свеж

Избор на клиенти