.

.

New
beibehang позадини за дневна соба за Романтична мода Европската мека пакет пеперутка фото позадина papier peint de papel parede

beibehang позадини за дневна соба за Романтична мода Европската мека пакет пеперутка фото позадина papier peint de papel parede

DEN 730.00
DEN 960.00

Стока
Достапно.

Четка на лепило на грбот на секоја позадина панел и марк цел на нив. Потоа користете крпа или сунѓер да се исчисти overflow лепак. Ние мора да произведуваат според вашиот точната големина (ширина и висина). начин на плаќање : Ние сме тука за да се прифати Alipay.Во зависност од ширината на секоја позадина, обележете го вертикални линии на ѕидот. Откако ќе се добие големината на вашиот потврда, ние обично брод во рок од 3 дена. Руски пријатели ве молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме; Бразилецот пријатели, ве молиме да ги доставите вашите CPF број.е-маил и ние ќе ви одговори што е можно поскоро. Ќе треба да се купи 8 квадратни метри кога ќе ги нарачате.Кога ќе го залепите на втората панел, да се биде внимателен за да одговара на позадината дефиниција. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди благодарам. На пример, големина : 3 метри широк, 2. Ви благодариме! Ако не постои големина треба ве Молиме имајте во предвид дека големина што ви треба е широк = ?М 、висока = ?м јас ќе го следат вашиот производство скала не грижете
Количина : 1 s quare метар = 140cm (W) x 70cm (H) (4'3 "x 2'3") ft
Количина : 2 s quare метар = 200cm (W) x 100cm (H) (6'5 "x 3'2") ft
Количина : 3 s quare метар = 208cm (W) x 146cm (H) (6'8 "x 4'8") ft
Количина : 4 s quare метар = 200cm (W) x 200cm (H) (6'5" x 6'5 ") ft
Количина : 5 s quare метар = 250cm (W) x 200cm (H) (7'6 " x6'5 ") ft
Количина : 6 s quare метар = 300cm (W) x 200cm (H) (9'8" x 6'5 ") ft
Количина : 7 s quare метар = 300cm (W) x 250cm (H) (9'8 "x 8'2") ft
Количина : 8 s quare метар = 400cm (W) x 200cm (H) (13'6 "x 6'5") ft
Количина : 9 s quare метар = 350cm (W) x 260cm (H) (11'4 "x 8'7") ft
Количина : 10 s quare метар = 360cm (W) x 280cm (H) (11'8 "x 9'2") ft
Количина : 11 s quare метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft
Количина : 12 s quare метар = 400cm (W) x 300cm (H) (13'6 "x 9'8") ft
Количина : 13 s quare метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft
Количина : 14 s quare метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft
Количина : 15 s quare метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft
Количина : 16 s quare метар = 500cm (W) x 320cm (H) (16'4 "x 10'5") ft
Како да се купи : Изберете ја вашата сопствена големина (кликнете +) на соодветната количина.

Детали

Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Тип:
Природен Материјал Позадини
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,самолепливи,животната Средина Пријателски
Материјал:
свила позадина
Површински Третман:
Врежана
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Број На Модел На:
сопствена позадина
Природен Материјал Позадина Материјал:
Растенијата
Стил:
Модерна
Бренд Име:
beibehang
Шема:
Персоналните Прилагодување
Свеж

Избор на клиенти