.

.

New
Позадина винил божиќ Светло дрво Пеперутка цвет новороденче фото студио photocall декорација бебе

Позадина винил божиќ Светло дрво Пеперутка цвет новороденче фото студио photocall декорација бебе

DEN 460.00
DEN 666.72

Стока
Достапно.

Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографи НЕ дозволувајте тенка винил позадина допир со вода . Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. кога ќе ја пронајдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.Ако сте задоволни со дизајн, можете директно да изберете големина сакате и плаќаат на производот страница . Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.
Напомена : позадина заграда не е вклучена.Може да се прилагоди на секоја големина 4. П : Како да го отстраните набори? Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика.Обично тоа треба цела 12-20 работни дена за сад; 15-30 работни дена во Европа, во Азија, Океанија; 25-60 работни дена во Африка, Јужна Америка.
За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.дон форматот на датотеката е најдобро : псд / ai / jpg. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба; Максимална лесна ширина на 300cm; (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced; Полиестер Материјал : Подебел; Максимална лесна ширина на 300cm; Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесна за носење; Економски цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време; За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.

Детали

Големина (мм):
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
yanyang-877
Стил:
Сценско
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
Бесплатни дизајн, додадете текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Стандардно тенка винил
feature1:
Треба крои над 180cm
feature2:
Не се мијат
Feature3:
Намалување на браздата од пеглање
Печатени Начин :
Дигитални Печатена страна се насликани потекло
Карактер:
Новороденче возрасни
Контактирајте со нас:
Ален#globalego.cn
Свеж

Избор на клиенти