.

.

New
Allenjoy фотографски позадина Злато уметнички земјата на Чудата Убава Свадба Photophone за фото снимањето торба

Allenjoy фотографски позадина Злато уметнички земјата на Чудата Убава Свадба Photophone за фото снимањето торба

DEN 460.00
DEN 666.72

Стока
Достапно.

П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа може да не се мијат, и можете да го користите железо пеглање во задниот дел на позадината со ниска температура за да се елиминира или намали набори, но ве молам не пеглање во предниот дел од позадината или нека позадина допир на вода, затоа што тоа ќе ја уништи позадина. Тоа е префериран избор за фотографи. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.
Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн. П : Може ли да се печати мојата сопствена слика или дизајн? A : Ние можеме да ви помогне да ги испечатите вашите сопствени слика.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас .Резолуцијата најмалку 300dpi.Пад на превозот 6. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.

Детали

Големина (мм):
Број На Модел На:
yanyang-1154
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Allenjoy
Материјал:
тенка винил
се применуваат:
Свадба позадина. новороденче, деца и деца
превозот:
Пакет или ролна(само за 5*6.5 ft)
Други Снабдување:
Повеќе од 5 Парчиња=попусти+брза испорака слободни
сопствени направени:
Да, Custom Background
KEYWORD1:
фото студио позадина позадина
KEYWORD2:
винил фотографија backdrops,бебе позадина
KEYWORD3:
фотографија backdrops роденден
KEYWORD4:
Пинк shinysquare парче
Свеж

Избор на клиенти