.

.

New
Allenjoy позадина за фотографски студио торта шарени симпатична Роденден позадина оригиналниот дизајн photocall бесплатен превозот

Allenjoy позадина за фотографски студио торта шарени симпатична Роденден позадина оригиналниот дизајн photocall бесплатен превозот

DEN 460.00
DEN 666.72

Стока
Достапно.

Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена. П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене? A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни), меки, лесни, Лесно да се Свитка & Носат, поевтини и светлината од Полиестер платно, но се уште е tearproof, Така што е погодна за еднократна употреба(роденден), семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти.Пад на превозот 6. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе погоден за еднократна употреба. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни што големината сакате прво.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2. Забелешка Бразил зема 40-90 дена. Може да се користи повеќе пати, погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио. За полиестер позадина, може да се мие или железо тоа да се отстрани набори, набори се лесно да се отстранат.
За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. Во исто време, бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии, позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. Дебели,трајни, светла во боја, без споеви.

Детали

Големина (мм):
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Материјал:
Не-плетени
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
CM-D-2409-D-1
Стил:
торта симпатична Шарени
Големина:
customize any size
кориснички:
име,датум,фрази,боја,моделот
се применуваат:
студио,фотографии, фотографии,забава,бизнис активност
Основен материјал:
тенка винил,полиестер
Винил Функција:
не може да перење,пеглање backface да се намали набори,затворен,евтини
Полиестер Функција:
мие,пеглање,нема набори,боја повеќе,навистина, отворено,професионални
Други Материјали:
Платно , Свила, Оксфорд ткаенина, ве молиме контактирајте со нас обичај
Пакет:
укината,валани контактирајте со нас на
Друга Услуга:
Повеќе од 5 Парчиња=попусти+брза испорака слободни
Свеж

Избор на клиенти