.

.

New
Добра Продажба 5x Оптички Зум 15mp Дигитален Компактен фотоапарат DC-V100 Фиксен Фокус Лице&Препознавање на Насмевка Fotografia Видео видео камера

Добра Продажба 5x Оптички Зум 15mp Дигитален Компактен фотоапарат DC-V100 Фиксен Фокус Лице&Препознавање на Насмевка Fotografia

DEN 2639.52

Стока
Достапно.


ISO
Auto,100,200,400
PC интерфејс
USB2. Нашите корпоративното седиште се наоѓа во Хонг Конг, со фабрики во Шенжен покривајќи површина од повеќе од 12,000 метри квадратни, каде во моментов се сместени со 1,000 вработени.0
Напојување
3.7" TFT LCD дисплеј
4.0 MP CMOS
Слика резолуции
Макс 15mp
Екранот
2. Имаме голем број на под-изведувачи кои може брзо да произведе клиенти идеи и дизајни за примероци и масовното производство.0 EV
Баланс на белата боја
Automatic (автоматски), сончево, облачно, волфрам светилка, флуоресцентна светилка.Нашите производи имаат CE,FCC,Rohs Сертификати итн. Анти-се тресат
7.5 x optcial зум,4x дигитален зум
2.7 V литиум батерија
Режим на снимање
Единечно, континуирано снимање, авто-тајмерот 2s/5s/10-ти
Микрофон
Вграден-во
Pictbridge
Yes
Откривање на лице
Yes
Препознавање на насмевка
Yes
Анти-се тресат
Yes
Оперативен СИСТЕМ
Windows 2000/XP/VISTA/MAC
Додатоци
USB кабел, CD-ROM ,прирачник за Корисникот, врвка за околу рака, торбичка, Li-ion батерија, напојување адаптер
Компанијата информации-Злато снабдувач
Winait Технологии Ltd.7"TFT LCD
Резолуција на видео
VGA 640*480,30 fps
Складирање
Внатрешната : 32 MB НПД Надворешни : 32 GB SD
Зум
5x оптички зум ,4x дигитален зум
Леќа
f=6. Видео поддршка VGA 640*480 30fps
5. EIS ,електронска стабилизација на слика
Производ слики
Вистински ефект фото
Спецификација на производот
Модел
DC-V100
Сензор
5.0 интерфејс
6.5
Изложеност
-3.

Детали

Пакет:
стандард, додадете 8gb картичка, додадете 16gb картичка, додадете 32gb картичка
Висока Дефиниција Поддршка:
720P (HD)
Стабилизација На Слика:
Електронска Стабилизација На Слика
Употреба:
За Домашна Употреба
NightShot Функција:
No
Медиуми Тип:
HDD / Флеш Меморија
Филмови Формати На Датотеки:
AVI
Број На Модел На:
DC-v100
Сензор Големина (инчи):
1/2.7 инчи
Тип:
Преносни
Бренд Име:
Winait
Тежина:
201g-300g
Тип На Сензор:
CMOS
Големина На Екранот:
2 - 3
Екран На Допир:
No
Чување Тип:
SD Картичка
Оптички Зум:
5x
Пиксели:
15MP
Свеж

Избор на клиенти