.

.

New
Freeshipping dslr фото Камера DC-510T 16MP 8x Дигитален Зум Професионални Дигитална Камера 2.4 640*480 Дигитални Камери Направени Во Кина

Freeshipping dslr фото Камера DC-510T 16MP 8x Дигитален Зум Професионални Дигитална Камера 2.4 640*480 Дигитални Камери Направени

DEN 4319.52

Стока
Достапно.

5 м - 8
Изложеност
Авто
Баланс На Белата Боја
AUTO, СОНЧЕВО, ОБЛАЧНО,ВОЛФРАМ,ФЛУОРЕСЦЕНТНИ
Флеш
Auto, надвор, На
Self timer
10 Вториот Self Timer
Димензии
113 x 85 x 96 MM
Тежина
375g (не вклучува батерија, широк агол на објективот)
СИСТЕМ ПОТРЕБИ
компјутер со процесор подобро од Pentium MMX 233mhz (XP : Pentium ii 300mhz) ,windows 2000 / me / XP , минимум 64 MB ram меморија (XP; 128 mb) ,500 MB на хард-дискот , USB port, CD-соба возачот , 800x 600 пиксели, 16-битна боја на екранот компатибилен следење
Macromode
никој
Производ Слики
Додатоци & Пакување
Вистинска слика за Сертификација s Компанија Информации Winait Технологии Ltd. Ние се специјализираат во дигитални производи како што се дигитални камери, дигитални видео камери, дигитални camcorders, MP3,MP4 плеери и Bluetooth Нараквица,Smart watch. е на издржување на глобалниот пазар од 1999 година.0 ПРАТЕНИК : 2560x1920
3. Нашите корпоративното седиште се наоѓа во Хонг Конг, со фабрики во Шенжен покривајќи површина од повеќе од 12,000 метри квадратни, каде во моментов се сместени со 1,000 вработени.0 ПРАТЕНИК : 4023x3024
5.0 ПРАТЕНИК : 1600x1200
Формат На Датотека
JPEG / AVI / WAV / EXIF 2.0 ПРАТЕНИК : 2048 x 1536
2.0 M CMOS Сензор
Резолуција на сликата
16.2 / DPOF
Вредност На Експозиција
- 2ev ~ +2ev
Резолуција на видео
320 X240 ; 640 X480
Зум
8x Дигитален Зум( РЕАЛНО ВРЕМЕ)
Интерфејс
USB конекција; TV излез; NTSC/PAL
За TV Излез
поддржува NTSC/PAL боја систем
Фокус Опсег
1.
Freeshipping dslr фото Камера DC-510 T 16 MP 8x Дигитален Зум Професионални Дигитална Камера 2.

Детали

Пакет:
стандард, додадете 8gb картичка, додадете 16gb картичка, додадете 32gb картичка
Број На Модел На:
DC-510T
Тежина:
301g-400g
Употреба:
За Домашна Употреба
Чување Тип:
SD Картичка
Тип На Сензор:
CMOS
Висока Дефиниција Поддршка:
720P (HD)
Стабилизација На Слика:
Електронска Стабилизација На Слика
Екран На Допир:
No
Пиксели:
16 милиони
NightShot Функција:
No
Медиуми Тип:
HDD / Флеш Меморија
Тип:
Преносни
Филмови Формати На Датотеки:
AVI
Бренд Име:
Winait
Сензор Големина (инчи):
1/2.8 инчи
Оптички Зум:
Фиксен Фокус
Големина На Екранот:
2 - 3
Свеж

Избор на клиенти