.

.

New
Година Прилагодено Текст Свадба Гостин Книга Дрво Рамка Платно Отпечатоци Алтернативни Потпис Книги Ангажман & Свадба Keepsake

Година Прилагодено Текст Свадба Гостин Книга Дрво Рамка Платно Отпечатоци Алтернативни Потпис Книги Ангажман & Свадба Keepsake

DEN 1368.00
DEN 1439.52

Стока
Достапно.


свадба декорација,книга за Гости,свадба гости, casamento,свадба,свадба покани,потпис книга,бебе туш,партија декорација,свадба фаворизира и подароци,роденден украси за деца,партија материјали,декорација mariage,ноќта на вештерките,свадба подароци за гостите,декорација,bachelorette партија,бебе туш декорација,decoracion boda,свадба decoratio Опис :
-Материјал : Не-плетени Ткаенини
1. Лесно да се примени.можете да изберете одговараат на вашите големина на моделот. Ова Не-плетени Ткаенини свадба гостин книга одговараат за 100-200 луѓе. 12-18 работни дена за САД/Австралија/Канада од страна на e-пакет, со 25-35 работни дена во други земји од Кина Пост. Само лево на вашиот потпис на тоа. можете да ме остави порака за зборови што треба да се печати на тоа. Има мала разлика помеѓу сликата и реалниот објект предизвикани од светлина од светлината,се надевам, ќе може да се разбере. >>>Внимание : Ова е направено за да цел, pls дозволете 5-7 работни дена за производство. Добар сувенири ,Постојат многу различни стил шема можете да изберете. Ако брза испорака е потребно, контактирајте со нас diretly за помош.Можете да изберете било информации што ви треба.
Сите предмети се Рачно мерење, тоа ќе биде постои 1-2cm отстапување,се надевам, ќе може да се разбере. Единствена книга за гости алтернатива. Овој Потпис дрво Идеален за повеќе наврати,Свадба,забава,Роденден,Матура,бебето тушеви или семејство reunions.

Детали

Производ големина:
40x50cm, 30x40cm
Шема:
Број,Писмо
is_customized:
Yes
Бренд Име:
buythrow
Големина на:
40*50cm (W*H)-16*20Inch ,30x40cm,
Шема:
рустик
функција 1:
свадба декорација
Карактеристика 2:
свадба книга за гости
функција 3:
платно печатење
Материјал:
Платно & Дрво
Обичај:
Имиња И Датум И Датум
Рамка:
Дрво
Свеж

Избор на клиенти